Karabük Haber Gazetesi

3 Gole Karşılık, 6 Sarı Kart..!

“Süper Lig’e 20 yeni futbolcusuyla başlayan Karabükspor,ilerleyen haftalarda “Büyük Bir Aile” olduğu zaman çok can yakar.” demiştim. Rize karşısında alınan “3-0”lık galibiyet takım olmaya başlamanın ilk işareti oldu.3 gole karşılık verilmeyen penaltı ile verilen 6 sarı kart canımızın yanacağını gösteriyor. GS maçında olduğu gibi oynayanın değil kollananın kazandığı 90 ve 90 artılar, geçen sezonda kalacak gibi […]

3 Gole Karşılık, 6 Sarı Kart..!
01 Eylül 2016 - 16:03 'de eklendi.

“Süper Lig’e 20 yeni futbolcusuyla başlayan Karabükspor,ilerleyen haftalarda “Büyük Bir Aile” olduğu zaman çok can yakar.” demiştim.

Rize karşısında alınan “3-0”lık galibiyet takım olmaya başlamanın ilk işareti oldu.3 gole karşılık verilmeyen penaltı ile verilen 6 sarı kart canımızın yanacağını gösteriyor.

GS maçında olduğu gibi oynayanın değil kollananın kazandığı 90 ve 90 artılar, geçen sezonda kalacak gibi değil ve futbolun kanayan yarası olmaya devam edecek,maçların sonucunu belirleyen,çalınan ve çalınmayan düdükler futbolseverleri yine çileden çıkaracak gibi.

Çünkü kazanan ve kaybeden artık bir düdükle belirleniyor.
.

Geride kalan 2 haftada hakemler,2 penaltımızı vermedikleri gibi 7 sarı kart ile adeta  Karabükspor’u hedef tahtası yaptılar.Mağdur olmadan önlem almak gerekiyor.

Süper lig’de ilk defa düdük çalan Halil Umut Meler,çok basit faullerde bile sarı kart çıkardı.
Hakemlerin yaptıkları kritik hatalar, ligin kaderini belirlemede büyük etkenlerden biridir. Böyle giderseSüper Lig’de hakemler, yine başrole çıkar. Hakem kararları ile de puanlar el değiştirirken sahada oynayan değil kollanan kazanırsa; bu hataların bedelini ise yönetim ve teknik heyet öderse, bunca emeğe yazık değil mi?

Hakem kararlarından en çok canı yananların başında teknik direktör ve yönetim geliyor. Süper Lig’de düdük çalan hakemler maç başına 5 bin 750 TL kazanıyor. Bülent Yıldırım 69 bin 250 TL ile en çok kazanan hakemler arasında yer aldı.

Hakemler;kazanan ve kaybedeni çalınan veya çalınmayan bir düdükle belirlerken, teknik direktörler ise bir düdükle işlerini kaybetme riskini taşıyor.

Tudor,maçtan sonra yaptığı açıklamada yeni bir takım oluşturmanın kolay olmadığına vurgu yaparak; “Tanımadığım oyuncu bile var,”dedi.

İlk defa bir araya gelen kaliteli futbolcular; Tudor yönetiminde ”takım” olma yönünde hızla ilerliyorken, hakemlere  takılmayalım.

Bir maçta 6 sarı kart..Aman Dikkat!..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER