Karabük Haber Gazetesi

USULSÜZ YETİM AYLIĞI ALANLAR TAKİPTE!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yetim aylıklarındaki usulsüzlüklerin peşini bırakmıyor. Karabük SGK İl Müdürü Nuri Akçay, bu yönde alınan ihbarların değerlendirildiğini 2014 ve 2015 yılında bu şekilde tespit edilen 12 kişi hakkında gerekli işlemlerin yapıldığını söyledi.

USULSÜZ YETİM AYLIĞI ALANLAR TAKİPTE!
18 Ocak 2016 - 18:56 'de eklendi.

Türkiye genelinde Sosyal Güvenlik Kurumu 22 bin çiftin bu maaş için resmi olarak boşandığını ancak birlikte yaşamaya devam ettiğini ortaya çıkarırken, bu durumları tespit edilen kişilerin aldıkları maaş geriye dönük faizleri ile tahsil ediliyor.
KARABÜK’TE 2015 YILINDA 37 İHBAR OLDU
Karabük Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nuri Akçay, Karabük’te 2014 yılında kurumlarına, evli olup anlaşmalı boşanıp halen bir arada yaşayıp yetim aylığı alan kişilere yönelik 29 ihbar geldiğini, bunların yapılan tahkikat sonrasında 7 tanesinin anlaşmalı boşanma olduğunun tespit edildiğini, bu kişilerle ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını söyledi.
Akçay “ 2015 yılında ise bu kapsamda 37 ihbar aldık. İhbarları alan ilgili mercilerimiz hemen harekete geçerken, yapılan tahkikatlar sonrasında 5 kişinin anlaşmalı boşanıp halen bir arada yaşadıkları ve yetim aylığı aldıkları tespit edildi. Bunlarla ilgili gerekli işlemler yapılmıştır. Geriye dönük aldıkları maaşlar faiziyle tahsil ediliyor. Diğer 33 ihbarın ise anlaşmalı boşanma olmadığı, tespit edilirken, 4 dosya 2016 yılına intikal etmiştir ve incelemesi sürmektedir. Vatandaşlarımız Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili tüm ihbarlarını ALO 170 yapabilirler. Yada BİMER aracılığıyla da şikayetlerini iletebilirler” dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER