Karabük Haber Gazetesi

AK PARTİ’DEN İHRAÇLAR GÜNDEMDE

İl Genel Meclis Başkanlığı Seçiminde Ak Parti İl Başkanlığının Grup Kararına Uymadığı Gerekçesi İle Ahmet Sözen’in ve Üç İl Genel Meclis Üyesinin Partiden İhracı Gündemde Cuma günü yapılan İl Genel Meclisi nisan ayı toplantısının konusu İl Genel Meclisi Başkanı ve diğer organlarının seçimiydi. İl Genel Meclisi seçiminde önceden alınan grup kararı gereği Hasan Yıldırım’ın tek […]

AK PARTİ’DEN İHRAÇLAR GÜNDEMDE
02 Nisan 2016 - 17:55 'de eklendi.

İl Genel Meclis Başkanlığı Seçiminde Ak Parti İl Başkanlığının Grup Kararına Uymadığı Gerekçesi İle Ahmet Sözen’in ve Üç İl Genel Meclis Üyesinin Partiden İhracı Gündemde

Cuma günü yapılan İl Genel Meclisi nisan ayı toplantısının konusu İl Genel Meclisi Başkanı ve diğer organlarının seçimiydi. İl Genel Meclisi seçiminde önceden alınan grup kararı gereği Hasan Yıldırım’ın tek aday olarak çıkması beklenirken, Ahmet sözen’in adaylık için çıkması ve diğer meclis üyelerinin Sözen’i desteklemesi İl Genel Meclisini gererken, oylama sonrası Hasan Yıldırım toplantı salonunu terk etmişti.

Tüm bu gelişmeler Karabük’te gündem yaratırken, alınan gurup kararına uymayan Ahmet Sözen ve diğer üç meclis üyesinin partiden ihracının söz konusu olabileceği belirtiliyor.

Muharrem Öter ve Seyfettin Dikmen’in de meclis başkanı adayı olmak istediği, fakat grup kararı gereği aday çıkmadıkları ifade edilirken AK Parti’li Safranbolu İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Sözen’in bu grup kararını tanımaması düşündürdü.

Milletvekilleri ve İl Başkanı Rahatsız

Partinin grup kararına uyulmadığından dolayı Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ile Burhanettin Uysal’ın ve İl Başkanı Timurçin Saylar’ın çıkan sonuçtan son derece rahatsız olduğu bilgileri kamuoyunda konuşulurken, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in “Nasıl parti kararına uymazlar, bu kabul edilemez” dediği yönünde bilgi veriliyor.

İhraç Gündemde..

Hasan Yıldırım’ın tekrar seçilmesi yönünde alınan parti kararına rağmen böyle bir sonucun çıkmasına neden olan Ahmet Sözen ve Sözen’e destek veren 3 İl Genel Meclisi üyesinin AK Parti’den ihracı gündeme geldi.

Muhalefet “Ovacık’ın İntikamı Alındı

3 MHP’li ve bir CHP’li İl Genel Meclis üyesinin Ahmet Sözen’e oy verdiği iddia edilirken, Ovacık Belediye Başkanlığının boşalması ile MHP’li iki Belediye meclis üyesinin AK Parti’ye destek verdiği hatırlatılarak “Ovacık’ın intikamı alındı” dedikleri öne sürülüyor.

Öte yandan 8 oy alan Ahmet Sözen’in, muhalefetin oyları ile seçildiğini öne süren teşkilat, bunun kabul edilemez bir ihanet olarak algılandığı ifade ediliyor.

AK Parti İl Teşkilatını Yıpratma Operasyonu mu?

AK Parti İl Başkanı ve yönetimini zaafa uğratmak için yapıldığı iddia edilen bu hareketin arkasında yine AK Partili bir Belediye Başkanının olduğu da siyasi kulislerde konuşulmaya başlandı.

İl Başkanı Ne Yapacak?

İl Başkanı Timurçin Saylar ise teşkilata ve gurup kararına karşı nasıl bir tavır sergileyeceği, mevzuatın nasıl işletileceği kamuoyunda merak ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER