Karabük Haber Gazetesi

646 KİŞİDEN 122’Sİ TUTUKLANDI

15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimden sonra Karabük’te FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik olarak yapılan adli ve idari tahkikat ve çalışmalarla ilgili bilgi veren Vali Mehmet Aktaş, toplamda 646 kamu görevlisinin görevden uzaklaştırıldığını söyledi.   Karabük Valisi Mehmet Aktaş, 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrası başlatılan operasyonlar kapsamında Karabük’te bugüne kadar 646 kamu görevlisinin görevden uzaklaştırıldığını […]

646 KİŞİDEN 122’Sİ TUTUKLANDI
24 Ağustos 2016 - 17:56 'de eklendi.

15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimden sonra Karabük’te FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik olarak yapılan adli ve idari tahkikat ve çalışmalarla ilgili bilgi veren Vali Mehmet Aktaş, toplamda 646 kamu görevlisinin görevden uzaklaştırıldığını söyledi.

 

Karabük Valisi Mehmet Aktaş, 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrası başlatılan operasyonlar kapsamında Karabük’te bugüne kadar 646 kamu görevlisinin görevden uzaklaştırıldığını söyledi.
Vali Aktaş, Fethullahça Terör Örgütü’nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı darbe girişimi sonrası başlatılan operasyonlar kapsamında Karabük’te kamu kurumlarında büyük çapta temizlik yapıldığını ve çalışmalarında aralıksız devam ettiğini kaydetti.
Darbe girişimi sonrası başlatılan operasyonlar kapsamında Karabük ve ilçeleri dahil olmak üzere 646 kamu görevlisinin görevden uzaklaştırıldığını aktaran Vali Aktaş, “Şuana kadar aralarında hakim ve savcıların bulunduğu 88 kamu görevlisi tutuklanırken, 81’i adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Farklı meslek grupları içinde bulunan 34 sivil tutuklanırken, 30’u ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER