Karabük Haber Gazetesi

Aç Ayı Saldırdı

Karabük Merkez’e bağlı Kâhyalar Köyünde ayının saldırdığı 2 büyükbaş hayvan telef oldu. Kâhyalar köyünde Ahmet Ç.’ye ait büyükbaş hayvanlara, ayı saldırdı. Saldırıda 2 büyükbaş hayvanın telef olduğu, aynı bölgede bulunan köylerde de küçükbaş hayvanların bulunduğu ahırlara ayı tarafından saldırıldığı bildirildi. Köylüler, ayı öldürmenin cezasının çok ağır olduğunu ifade ederek, “Ayıya zarar veremiyoruz, ama ayı bize […]

Aç Ayı Saldırdı
09 Ağustos 2016 - 23:02 'de eklendi.

Karabük Merkez’e bağlı Kâhyalar Köyünde ayının saldırdığı 2 büyükbaş hayvan telef oldu.

Kâhyalar köyünde Ahmet Ç.’ye ait büyükbaş hayvanlara, ayı saldırdı. Saldırıda 2 büyükbaş hayvanın telef olduğu, aynı bölgede bulunan köylerde de küçükbaş hayvanların bulunduğu ahırlara ayı tarafından saldırıldığı bildirildi.

Köylüler, ayı öldürmenin cezasının çok ağır olduğunu ifade ederek, “Ayıya zarar veremiyoruz, ama ayı bize çok zarar veriyor. Bağımızı, bahçemizi, bal kovanlarımız parçalıyor ve hayvanlarımıza saldırıyor. Ayıya zarar vermenin maliyeti çok yüksek. Öldürsek başka bir sorun, öldürmesek başka bir sorun. Yetkilerden bize yardımcı olmalarını bekliyoruz” dediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER