Karabük Haber Gazetesi

ACİL SERVİSTE ÇETELEŞME İDDİASI!

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sorunlar her geçen gün çığ gibi büyüyor. Karabük siyaseti ve yöneticileri hastanenin hasta muayene ve tedavi hizmetleri sayısının artmasını öve öve bitiremediklerine bir kenara koyalım Acil Servisteki rezaletin görülmemesi de ayrıca bir tartışma konusu oldu. Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Acil Servisinde sorunlar her geçen gün daha da fazla kamuoyuna […]

ACİL SERVİSTE ÇETELEŞME İDDİASI!
13 Şubat 2018 - 18:25 'de eklendi.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sorunlar her geçen gün çığ gibi büyüyor.

Karabük siyaseti ve yöneticileri hastanenin hasta muayene ve tedavi hizmetleri sayısının artmasını öve öve bitiremediklerine bir kenara koyalım Acil Servisteki rezaletin görülmemesi de ayrıca bir tartışma konusu oldu.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Acil Servisinde sorunlar her geçen gün daha da fazla kamuoyuna yansımaya başladı.

Başhekim Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan’ın servis sorumlularını değiştirmesine rağmen, hastanenin acil servisinde çalışan sağlık personeli ile ilgili iddialar dikkat çekici.

Acil Serviste uzun yıllardır görev yapan bazı sağlık çalışanlarının ciddi bir gruplaşma içine girdikleri ve kendilerine uyarıda bulunan acil doktorlarına karşı son derece rencide edici tavırlarda bulundukları iddia ediliyor.

DOKTORU AĞLATTILAR

Acil serviste görev yapan bir grup sağlık personelinin hastaların tedavisi ile ilgili kendilerine bazı uyarılarda bulunan Acil Servis Doktorluğuna yeni başlayan bayan bir doktora karşı vatandaşların içinde rencide edici hareket ve sözlerde bulundukları, bu tavırlar üzerine genç bayan doktorun ağlayarak servisi terk ettiği konuşuluyor.

Söz konusu genç bayan doktorun, Karabüklülerin uzun yıllardır yakından tanıdığı Beyin Cerrahı Dr. Gültekin Erdoğan’ın kızı olduğu belirtildi.

SERVİSLERDE ÇETELEŞMİ Mİ OLUYOR?

Uzun süre aynı serviste çalışan sağlık personellerinin kendi aralarında gruplaşmalar oluşturduğu iddia edilirken, bu tür gruplaşma iddialarının Acil Serviste daha yoğun gerçekleştiği belirtiliyor.

İdari yöneticilerin zaafından yararlanan bazı sağlık çalışanları, uzun süre bir arada ve aynı serviste çalışmanın getirdiği birliktelikten dolayı gruplaşma içine girdikleri ifade ediliyor.

BİR KISIM ACİL ÇALIŞANLAR AMBULANS GÖREVLİSİ OLARAK YATIYOR MU?

Acil serviste çalışan başta sendikacılar olmak üzere, yine bir grup sağlık personelinin doğru dürüst hiçbir işi olmayan hastanenin ambulanslarında görev yaptıkları konuşuluyor.

Hasta sevklerinin tamamen 112 Servisi tarafından yapıldığı sağlık sisteminde, hastanede gereksiz görülen ve günde birkaç kez hastaneler arası sevk ya da evlere hasta taşıyan ambulanslarda torpilli diye tabir edilen acil servis personellerinin gün boyu istirahatte olduğu iddiaları da bir hayli ilginç.

Ayrıca ambulansların hastane emrinde değil de 112 Servisinde yer alması gerektiği de altı çizili bir şekilde konuya yakın kaynaklar tarafından vurgulanıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 4 Yorum )

 • merve ;

  idari bölümde çalışan torpilli sağlık çalışanları mı dersiniz işe bile gelmeyen bankamatik memurları mı dersiniz sendikal veya siyasi gücü olan sağlıkçılar kurumu yedi bitirdi.maksat benim adamım gelsin ben boş yatayım en sıkıntılı yerlerde öteki çalışsın.mantık bu.

  15 Şubat 2018 08:00
 • tonyukuk ;

  doktor kızımızı ağlatınca mutlu olmuştur ezik takımı,zira okumuşu pek sevmez bizim cahil milletimiz.İşin daha da üzücü tarafı ise kimse bu arkasını siyasete dayayan asalak takımına ses çıkaramaz,doktor kızımıza konuyu kapatması konusunda nasihatta !! bulunurlar.İşte o yüzden memleketin durumu bu….Senin de ne işin var be güzel kızım karabükte, memleketine hizmet vermek için gelmişsin,ideallerin var,ettiğin yemin var haklısın ama boşver çek git buralardan kıymetinin bilineceği yere.karabüke suriyeli doktor verirler yeter de artar.

  15 Şubat 2018 18:16
 • Garip Çalışan ;

  Siz başka bir bölüme geçmek isterseniz on bin sepep öne sürülür. Dilekçe verirsiniz dilekçenize usulen uygun olmaz cevabı verilir. Bazende dilekçe bile vermeden 1 ayda 3/4 yer değiştirir. Orayı begenmez ora. O zaman ne eğitim gereklidir.

  16 Şubat 2018 07:38
 • karabüklü ;

  HASTANE ÇOK KÖTÜ YÖNETİLİYOR.SÜREKLİ SİSTEM ARIZASI VAR. ÇALIŞANLAR GÜLER YÜZLÜ DEĞİL.DAHA FAZLA DÖNER SERMAYE ALMAK İÇİN DOKTOR ODALARINA AYNI ANDA BİRDEN FAZLA HASTA ALINIYOR.AYNI DOKTOR MEDİKAR A GİDİYOR HASTALARI TEK TEK ALIYOR İÇERİYE.MUAYENE OLUYORSUN ÖĞLEDEN SONRA KONTROLE GİDİYORSUN YİNE AYNI.ODA DOKTOR ODASI DEĞİL MÜBAREK KÖY KAHVESİ.TUVALETLER AYRI CURCUNA.TUVALETE GİRİYORSUN KİLİT DIŞARIDA KALIYOR.YARABBİM NE OLURSUN BİZLERE EHİL İDARECİLER NASİP EYLE.

  17 Şubat 2018 12:18
Karabük Kız Yurdu