Karabük Haber Gazetesi

Afrin’deki Mehmetçiğe öğrencilerden ay-yıldızlı moral mektubu

Karabük’te ilkokul ve ortaokul öğrenciler Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan Mehmetçiklere moral vermek üzere yazdıkları mektupları gönderdi. Karabük’ün 100. Yıl mahallesinde bulunan Şehit Nurettin Seki İlkokulu ve Yavuz Sultan Selim Ortaokulu öğrencileri Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerlere moral ve motivasyon vermek için mektup yazdı. İlk ve orta öğretim öğrencileri yazdıkları mektuplarında askerlerin […]

Afrin’deki Mehmetçiğe öğrencilerden ay-yıldızlı moral mektubu
08 Mart 2018 - 18:35 'de eklendi.

Karabük’te ilkokul ve ortaokul öğrenciler Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan Mehmetçiklere moral vermek üzere yazdıkları mektupları gönderdi.
Karabük’ün 100. Yıl mahallesinde bulunan Şehit Nurettin Seki İlkokulu ve Yavuz Sultan Selim Ortaokulu öğrencileri Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerlere moral ve motivasyon vermek için mektup yazdı. İlk ve orta öğretim öğrencileri yazdıkları mektuplarında askerlerin arkasında olduklarını ve onlara destek olduklarını belirten cümleler kurdular.
PTT Şube önüne gelen öğrenciler ellerinde Türk Bayraklarının yanı sıra, ‘ Selam Olsun Afrin Kahramanlarına’ ve ‘Türkiye’nin gücünü dünya gördü’ yazılı dövizler açtı. Öğrenciler burada Mehmetçiğe yazdıklarını şiirleri okudular. Öğrenciler daha sonra Gaziantep’te bulunan Bornova Komando Tugay Komutanlığı’na ay-yıldızlı ve asker resimlerinin yer aldığı mektuplarını sınırda görev yapan askere gönderdi.
“ Harçlıklar Mehmetçik Vakfına”
Yazdıkları mektuplarla askerlere moral veren minik öğrenciler harçlıklarından biriktirdikleri yaklaşık 2 bin 500 TL’yi ise Okul Aile Birliği tarafından Mehmetçik Vakfı’nın hesabına yatırıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu