Karabük Haber Gazetesi

AHMET SÖZEN AK PARTİ’DEN İHRAÇ EDİLDİ

2016 Nisan ayında Karabük İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde, parti grup kararı olmasına rağmen İl Genel Meclis Başkanlığına aday olmuş, MHP ve CHP’li İl Genel Meclis Üyelerinin desteği ile seçilmişti. AK Parti Karabük İl Teşkilatının, İl Genel Meclis üyelerinin ve Karabük Milletvekillerinin ortak kararı ile İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım’ın yeniden aday olarak görevine […]

AHMET SÖZEN AK PARTİ’DEN İHRAÇ EDİLDİ
18 Kasım 2016 - 17:07 'de eklendi.

2016 Nisan ayında Karabük İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde, parti grup kararı olmasına rağmen İl Genel Meclis Başkanlığına aday olmuş, MHP ve CHP’li İl Genel Meclis Üyelerinin desteği ile seçilmişti.

AK Parti Karabük İl Teşkilatının, İl Genel Meclis üyelerinin ve Karabük Milletvekillerinin ortak kararı ile İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım’ın yeniden aday olarak görevine devam etmesi istenmişti.

Alınan bu parti grup kararına rağmen AK Parti Safranbolu İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Sözen, İl Genel Meclis üyeliğine kendi partisinden Hasan Yıldırım aday gösterilmesine rağmen aday olmuş ve bir oy farkla seçilmişti. 17 İl Genel Meclisinden iki AK Partili üyenin oy kullanmadığı Meclis Başkanlığı seçimlerinde, MHP’nin 3, CHP’nin ise 1 üye desteğini alan Ahmet Sözen, AK Partili üç üyenin de oyunu alarak, bir oy farkla Hasan Yıldırım’ın karşısında 8’e, 7 oyla İl Genel Meclis Başkanı seçilmişti.

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Ahmet Sözen’in grup kararına uymadığını açıklamış ve “muhalefetin oyları ile seçilen AK Partili bir İl Genel Meclis Başkanı istemiyoruz” demişti.

Ahmet Sözen ise böyle bir grup kararı olmadığını öne sürerek, parti teşkilatının baskılarına rağmen istifa etmemişti.

AK Parti Üyeliğinden ihraç edilen Ahmet Sözen artık AK Partili İl Genel Meclis Başkanı değil.

AK Parti Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilen Sözen’in, parti tüzüğünde bulunan ilgili maddeler gereğince “Parti Yöneticileri ve Üyeleri veya Parti tüzel kişiliği hakkında basın yayın araçları ile kamu oyu önünde gerçek dışı haber yaymak, iftira karalama ve küçük düşürücü beyanlarda bulunmak” fiillerini işlediği yönünde kanaate varıldığı ve partiden Kesin İhraç kararının onaylandığı öğrenildi.

Sözen’in ihraç kararı AK Parti Karabük İl başkanlığına Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av. Ali Özkaya imzası ile tebliğ edildi.

İHRAÇ SIRASI YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ÇAYLI’DA MI?

İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen’in kesin ihraç kararından sonra şimdi sıra AK Partili Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’da mı sorusu gündeme geldi.

Önümüzdeki hafta başı AK Parti Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı tarafından Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ve Yenice İlçe Başkanı Yılmaz Kırık çağrıldı.

AK Parti’nin iki numaralı koltuğuna sahip olan Yazıcı’nın İl ve Yenice İlçe Başkanını çağırması ile Zeki Çaylı ile ilgili ihraç sürecinin başlatılabileceği konuşuluyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER