Karabük Haber Gazetesi

AK PARTİ’DE ORTALIK TOZ DUMAN!

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve AK Parti Yenice ilçe teşkilatının milletvekili Burhanettin Uysal ile kavgası çirkin boyutlara ulaştı. Yenice AK Parti Yöneticileri ve Belediye Başkanı Milletvekili Uysal’ı adeta ilçeye sokmuyor!   Milletvekili Genel Seçimlerinde Çaylı ile Uysal arasında başlayan soğuk savaş büyüyor. Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ile AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. […]

AK PARTİ’DE ORTALIK TOZ DUMAN!
16 Ağustos 2016 - 18:57 'de eklendi.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve AK Parti Yenice ilçe teşkilatının milletvekili

Burhanettin Uysal ile kavgası çirkin boyutlara ulaştı.

Yenice AK Parti Yöneticileri ve Belediye Başkanı

Milletvekili Uysal’ı adeta ilçeye sokmuyor!

 

Milletvekili Genel Seçimlerinde Çaylı ile Uysal arasında başlayan soğuk savaş büyüyor.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ile AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal arasındaki soğuk savaş hafta sonu başka bir boyuta ulaştı.

AK Parti il yönetim kurulundan bazı üyeler ve Yortan Belde Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki ile Göktepe Şenliklerine katılan milletvekili Burhanettin Uysal’a hiçbir suretle yakınlık gösterilmediği, hatta protokol masasına bile oturmaması söylendiği birçok kişi tarafından konuşulurken, şenlik alanında gergin anların yaşandığı ve neredeyse kavgaya dönüşeceği iddia ediliyor.

Yenice Göktepe şenliklerine katılan Uysal’ı Yenice AK Parti Teşkilatı ve Çaylı adeta görmezden geldiği, Uysal’ın kısa süre sonra şenlik alanından ayrıldığı belirtildi.

Diğer taraftan da Yenice ilçesinde Başkan Çaylı ile İlçe Teşkilatının kabul etmediği ve istemediği kişi ve gelişmelere Uysal’ın bilerek destek verdiği de uzun süredir konuşulmakta.

İL TEŞKİLATI İKİYE AYRILDI

Karabük İl Teşkilatı ÇAYLI ve UYSAL’ı destekleyenler olarak ikiye ayrıldığı da gözlemlenirken, bu kısır çekişmeden bölgenin siyaset büyüğü, devlet adamı Mehmet Ali Şahin’in de uzak durduğu açık bir şekilde hissediliyor.

UYSAL, YENİCE’YE GİREMİYOR MU?

Yenice Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi, Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti ilçe teşkilat üyelerinin uzun yıllardır tam bir bütünlük içinde hareket ettiğinden, Karabük bölge milletvekili Burhanettin Uysal’ın Yenice’ye bu zamana kadar gitmemesine neden olduğu da ileri sürülmekte. Bu olay kimi çevreler tarafından Uysal’ın Yenice’ye sokulmadığı şeklinde yorumlanıyor.

AFOROZ EDİLENLER VAR!

Milletvekili Burhanettin Uysal’ın sık sık ziyaret ettiği Yenice’ye bağlı Yortan Beldesinin Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki’nin de Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve ilçe teşkilatı ile arasının açıldığı konuşuluyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • Sezai Çoban ;

  Ak parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal’da Pazar Günü yapılan Çeltik Köyü 3. Göktepe ve Demokrasi şenliklerine geldi. Beraberinde Ak Parti Karabük İl yöneticileri ile Yortan Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ile Göktepe yaylasına geldi.
  16.08.2016 23:27

  Uysal burada Çeltik Köyü Muhtarı Sezai Çoban ve komite tarafından karşılandı. Göktepeye Gelen Yenicelileri tek tek gezerek hal hatır ederek dertlerini dinleyen uysala ilgi büyüktü. Sabahın erken saatlerinde Göktepe yaylasına gelerek etkinliklere katılan uysal Geneleksel kazan çorbasınıda karıştırarak protokoldeki yerini aldılar. Geleneksel çorba ve yemek ve çay ikramının ardından Uysal ve beraberindekiler Göktepe yaylasından ayrıldılar.
  Çeltik Köyü Muhtarı Sezai Çoban Gazetemize yaptığı açıklamada bazı basın yayın organlarında sevgili milletvekilimiz Prof.Dr. Burhanettin Uysal ve İlçe teşkilatı ile alakalı şahsımızın ve göktepe yaylamızda olumsuzluk olduğu yönünde yayınları üzülerek okudum. Sayın Milletvekilimiz Prof.Dr. Burhanettin Uysal ve beraberindekileri göktepe yaylamızda görmek bizleri ayrıca onurlandırmıştır. Kendilerini en iyi şekilde ağırlamak için elimizden gelen her şeyi yaptık. Bizim Programımız saat 13:30 da başlayacağını günler öncesinden duyurmuştuk. Saat 10: 30 civarında gelen konuklarımızı hemen uygun yer göstererek misafir ettik, Akabinde sayın vekilimiz ve beraberindekiler halkımızla hemen kaynaşarak onların sorunlarını dinlerken alakasız kişi ve kişiler kahvaltı talebinde bulundu zeytin peynir gibi elimizde bunlar yoktu biz geleneksel çorbadan ve kavurmamızdan ikram ettik. Basın yayın organlarında çıkan haberlerin bizlerle alakası yoktur. Sayın vekilimiz ve beraberinde gelen Belediye Başkanlarımız ve il yöneticilerini ağırladık fakat kalabalık grup olunca görevli çocuklar il yönetimindeki arkadaşları tanımadan sizi şuraya alalım ifadesi ile bazı arkadaşlarımız yanlış anlamada bulunmuş.
  Kanuoyunun doğruları okumasını rica eder saygılar sunarım
  Sezai Çoban
  Çeltik Köyü Muhtarı

  16 Ağustos 2016 23:42
  • YANAR DÖNER ;

   Sevgılı muhtarım.!!! Sizde okumuşsunuzdurkı bu haberde sızınle ilgili alakalı bir haber söz konusu değildir.Burada Yenıce Beledıye Başkanı Zekı Çaylı açıklama yapması gerekırken siz niye kendınızı yıpratıp birilerıne yalakalık yapma durumuna kendınızı düşürüyorsunuz.Size akıllı olmanızı önerırım.Şimdi yazıyı bırdaha okuyup öyle yorum yapmanızı önerıyorum.!!

   17 Ağustos 2016 22:22