Karabük Haber Gazetesi

AK PARTİ’DE YENİCE KRİZİ BÜYÜYOR

AK Parti Karabük İl Teşkilatında Yenice krizine bir türlü çözüm bulunamıyor. Milletvekili Burhanettin Uysal ile Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı arasındaki krize Mehmet Ali Şahin’in tavrı sert oldu. AK Parti Karabük Milletvekili Prof.Dr.Burhanettin Uysal ile Yenice Belediye Başkanı ve Yenice İlçe Teşkilatı arasında bir yılı aşkındır devam eden gizli çekişme geçtiğimiz günlerde Göktepe yayla şenliklerinde […]

AK PARTİ’DE YENİCE KRİZİ BÜYÜYOR
28 Ağustos 2016 - 23:18 'de eklendi.

AK Parti Karabük İl Teşkilatında Yenice krizine bir türlü çözüm bulunamıyor.

Milletvekili Burhanettin Uysal ile Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı arasındaki krize Mehmet Ali Şahin’in tavrı sert oldu.

AK Parti Karabük Milletvekili Prof.Dr.Burhanettin Uysal ile Yenice Belediye Başkanı ve Yenice İlçe Teşkilatı arasında bir yılı aşkındır devam eden gizli çekişme geçtiğimiz günlerde Göktepe yayla şenliklerinde gün yüzüne çıkmıştı.

Yayla şenliklerine katılan Milletvekili Uysal ve beraberindeki il yöneticilerine karşı Yenice İlçe teşkilatı tarafından yaptırıldığı iddia edilen hoş olmayan tavır ve hareketler ile gün yüzüne çıkan çekişme, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın verdiği özel açıklama ile doruk noktaya çıktı.

İl Başkanı Timurçin Saylar ile Milletvekili Burhanettin Uysal’ın basına verdiği “Birlik ve beraberlik içindeyiz, hiçbir sorunumuz yok, partimiz içine fitne sokulmaya çalışılıyor” şeklindeki açıklamaların aksine bir açıklama yapan Yenice Belediye Başkanı Çaylı, milletvekili Uysal ile aralarında olan sorunu üstü kapalı dile getirmişti. Çaylı, ayrıca kendi akrabalarının içinde FETÖ paralel yapıdan tutuklanan kişilerin olduğu yalanının basına yazdırıldığını dile getirmiş ve Uysal’ı isim vermeden ağır bir dille eleştirmişti.

BİR DAHA YENİCE’YE GİTMEM!

Yenice Belediye Başkanı ve ilçe teşkilatı tarafından Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal hakkındaki söylemlerde haksızlık yapıldığı iddialarının kendisine iletilmesi ile Karabük’ün siyaset büyüğü olan diğer milletvekili Mehmet Ali Şahin’in de Yenice’ye tavır koyduğu belirtiliyor.

Şahin’in Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın ve ilçe teşkilatının milletvekili Burhanettin Uysal’dan özür dilemesi gerektiğini ifade ettiği belirtiliyor.

AK Parti kulislerinde Mehmet Ali Şahin’in “Yenice, Uysal’dan özür dilemezse, bir daha Yenice’ye gitmem” dediği hatta Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve ilçe başkanı Sabri Tom’un referans olduğu talepleri de artık geri çevirdiği konuşuluyor.

GENEL MERKEZ KRİZE EL KOYDU

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılarından, Karabük Koordinatörü, 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan’ın geçtiğimiz Perşembe akşamı Karabük’e gelerek partide geniş katılımlı bir toplantı düzenledi.

Hacı Turan’ın Karabük ziyareti nedeniyle yapılan İl Yönetim Kurulu toplantısına Milletvekili Burhanettin Uysal ile Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yortan Belde Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki ve Yenice İlçe Başkanı Sabri Tom’da katıldı.

Toplantı sonrası Karabük Koordinatörü ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan’ın Yenice Belediye Bakanı Zeki Çaylı, ilçe Başkanı Sabri Tom, Yortan Belde Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki ve bazı il yöneticileri ile birebir görüşmeler yaptığı ileri sürüldü.

ZEKİ ÇAYLI GERİ ADIM ATMIYOR

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın, Milletvekili Burhanettin Uysal hakkındaki söylemlerinde haksızlık yapıldığı iddialarını ve özür dilemeyi kabul etmediği belirtiliyor.

Çaylı’nın Yenice olarak Milletvekili Uysal’a herhangi bir yanlış yapmadıklarını, Yenice’ye gelirken Milletvekilinin kendilerine haber vermediğini öne sürdüğü konuşuluyor.

ŞOK İDDİA!

“SOPA YEMEDEN GİTTİĞİNİZE DUA EDİN”

Yenice ile Milletvekili Uysal arasında yaşanan bu krizin faturasının Yenice İlçe Başkanı Sabri Tom’a kesileceği iddiaları AK Parti kulislerinde konuşuluyor.

İlçe Başkanı Sabri Tom’un görevden alınarak krizin kapatılmak istendiği söylenirken, Belediye Başkanı Zeki Çaylı’ya da bir uyarı yapılacağı konuşuluyor.

Öte yandan İl Yönetim toplantısında kendilerine terbiyesizlik yapıldığı tartışmalarını yapan il yöneticilerine karşı “Göktepe şenliklerinde sopa yemeden gittiğinize dua edin” diyen İl Yöneticisi Aycan Telli’nin de istifasının isteneceği konuşulanlar arasında yer alıyor.

SİYASET BÜYÜĞÜ TARTIŞMASI!

Başbakan Yardımcılığı, Devlet Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, TBMM Başkanlığı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı gibi önemli görevlerde bulunan Karabük’ün siyaset büyüğü Mehmet Ali Şahin ile Milletvekili Burhanettin Uysal’ın aslında gizliden gizliye bir çekişme içinde olduğu söylemleri de AK Partililer arasında konuşulmaya başlandı.

Uysal’ın, Şahin ile seçimlerden bu yana bir birliktelik görüntüsü vermekten sürekli kaçındığı iddiaları üzerine yapılan konuşmalarda, aslında Uysal’ın Yenice üzerinden gizliden gizliye Şahin ile çekişme içinde olduğu iddiaları var.

Karabük’ün siyaset büyüğü Mehmet Ali Şahin’in önümüzdeki seçimlerde aday olmayı düşünmediğini, artık siyaset hayatına noktayı koymayı düşündüğünü söylemesi üzerine, önümüzdeki yıllarda Karabük’ün siyaset büyüğü yerini alma çabası içinde olduğu da konuşuluyor.

Uysal’ın ayrıca AK Parti içinde “Burhanettinciler, şuncular, buncular” gibi parti yönetimini ve tabanı bölme çabasında olduğunu da iddia edenler var.

ŞAHİN SON NOKTAYI KOYACAK MI?

Yenice krizi ile kendini gösteren teşkilat içindeki çekişmeler ve fikir ayrılıkları İl Başkanı Timurçin Saylar’ın yıpranma sürecini hızlandırırken, Partinin ağabeysi Mehmet Ali Şahin’in teşkilat içindeki bu bölünme sürecine son noktayı koyup koymayacağı da merak ediliyor.

Yenice krizi ile kendini gösteren teşkilat içindeki çekişmeler ve fikir ayrılıkları İl Başkanı Timurçin Saylar’ın yıpranma sürecini hızlandırırken, Partinin ağabeysi Mehmet Ali Şahin’in teşkilat içindeki bu bölünme sürecine son noktayı koyup koymayacağı da merakla bekleniyor.

Şahin’in milletvekili dayanışması çerçevesinde Burhanettin Uysal’dan yana tavır koyduğu, fakat önümüzdeki günlerde geniş bir toplantı yapması bekleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • leo ;

    Sizler birbirinizi yiye koyun. Şubatta erken seçim. Ak Partiyi hiç bir muhalefet partisi deviremez di. AmA ak parti kendi kendini devirecek.. 14 yıldır Devleti bakkal dükkanı işletir gibi memleket yönetmişler. Sonra çıkmışlar kandırıldık, Allah bizi affetsin, yok eniştemden öğrendim. Yeterince rezil olduk. 14 yıldır verdiğim oyları düşünüyorum da harbiden malmışım. Bu şekilde Hakkımı helal etmiyorum. Sizler bu ülke 1 değil 2 değil 100 tane de köprü, yol yapsanız, vatanı başkalarının kucaklarına attıktan sonra ne faydası var. 2023 yılı tam bağımsız ülke hayalini kurarken, başka ülkelere tam bağımlı hale gelmiş de haberimiz yok. Açılım sürecinde de güney doğuda şehirlerin göbeğinde tüneller, hendekler kazılırken, silahlar gömülürken, sadece Urfa Suruç’ta 5 bin çocuk daha kaçırılırken ( canlı yayında İzzetin Küçük ulusal kanalda söyledi), görev yapan askerimize, polisimize siz karışmayın diyen o günkü açılımı yönetenler PKK’ının değirmenine su taşımış olmadı mı.? Vatan haini değiller mi? Bakınız dünya kadar şehit verdik. Dünya kadar insan evsiz yurtsuz kaldı. Bunun ceremesini yine bu millet çekiyor. Bu arada Fetö’cü olmayanı adam yerine koymuyorlardı. Onların kucaklarına otur mayanın işi mişi olmuyordu. 17/25 aralıktan sonra okullarını, bankalarını, sendikalarını kapasaydınız. Suçsuz dünya kadar insan sırf bunlardan diye mağdur ettiniz. işten attınız, hapse attınız. Pkk’lılara bu şekil davranmadınız. Demirtaş’ın eşi 8 aydır işe gelmedi, hani ne yaptınız. Daha oy moy yok. Ben sizlerle beraber bu şekilde asla olamam, vebal alamam. Ya Reis biran önce kendine gelir akıl tutulmasını bırakır, artık parti mi kuruyor, bu şerefsizleri partiden mi atıyor ne yapacaksa artık. Ancak o zaman Davamıza kaldığımız yerden devam ederiz. Bu şekilde olmaz.

    19 Eylül 2016 16:33