Karabük Haber Gazetesi

AK PARTİ’DEN İSTİFA ETTİLER!

Yenice Krizi Aşıldı, İlçe Başkanı İstifa Etti AK Parti Yenice İlçe Teşkilatı ile Milletvekili Burhanettin Uysal arasındaki gerginlikle başlayan Kriz, sonunda İlçe Başkanın istifası ile bastırıldı Karabük AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Aycan Telli ve Yenice İlçe Başkanı Sabri Tom İstifa Etti     AK Parti Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve Çaylı’nın sözünden […]

AK PARTİ’DEN İSTİFA ETTİLER!
04 Eylül 2016 - 2:16 'de eklendi.

Yenice Krizi Aşıldı, İlçe Başkanı İstifa Etti
AK Parti Yenice İlçe Teşkilatı ile Milletvekili Burhanettin Uysal arasındaki gerginlikle başlayan Kriz, sonunda İlçe Başkanın istifası ile bastırıldı
Karabük AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Aycan Telli ve Yenice İlçe Başkanı Sabri Tom İstifa Etti

 

 

AK Parti Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve Çaylı’nın sözünden çıkmayan İlçe Başkanı Sabri Tom’un, Milletvekili Burhanettin Uysal ile 7 Haziran seçimlerinde başlayan çatışması İlçe Başkanı Sabri Tom’un istifası ile şimdilik küllendirildi.
Göktepe şenliklerinde Milletvekili Uysal ve beraberindeki bazı il yönetim kurulu üyelerine Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ile İlçe Başkanı Sabri Tom’un talimatı doğrultusunda hadsizlik yapıldığı iddiaları son haftalarda kamuoyunu iyice meşgul etmişti.
YENİCE GENEL MERKEZE REST ÇEKMİŞTİ
AK Parti’nin Karabük’teki siyaset büyüğü Mehmet Ali Şahin’in “Milletvekilinden özür dileyin, aranızdaki sorunu kapatın” talimatına bile uymayan Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve İlçe Başkanı Sabri Tom, Karabük Koordinatörü Ali Temur’un ilçe teşkilatına “İstifa edin” çağrısına “İstifa etmiyoruz, bizi görevden alın” demişlerdi.
Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve İlçe Başkanı Sabri Tom adeta gemileri yakmış ve büyük bir mücadeleye yelken açmışlardı.
BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ÇAYLI ÇARK ETTİ
Yenice AK Parti Grubunun tamamının rest çekmesi ile Belediye Başkanı Zeki Çaylı da yakın çevresine “Yenice ilçe teşkilatı ne yönde hareket ederse, ben de o yönde hareket edeceğim” sözleri basına yansımıştı.
Çaylı’nın bu sözleri “Yenice ilçe başkanı ve teşkilatı görevden alınırsa, ben de AK Parti’den istifa eder ve bağımsız kalırım” şeklinde yorumlanmıştı.
Başkan Çaylı’nın bu kadar iddialı ve kararlı olması karşısında yeni hareket planları hazırlanmış ve Karabük il genelinde 20 Bine yakın Yeniceli oyunun koz olarak kullanılması düşünülmüştü.
İL BAŞKANI VE YÖNETİMİ YENİCE’YE ÇIKARMA YAPTI
llBu akşam saatlerinde AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar ve İl Yönetiminden birçok isim Yenice’ye giderek Başkan Çaylı ve İlçe Başkanı Tom ile bir toplantı yaptılar.
Toplantıda Yenice krizinin çözümü için çeşitli ara formül arayışları konuşuldu ve İlçe Başkanı Sabri Tom ile İlçe Teşkilatının toplu istifaları söz konusu olursa her şeyin geride bırakılacağı kararına varıldı.
İLÇE BAŞKANI SABRİ TOM İSTİFA KARARINI AÇIKLADI
Yenice İlçe başkanı ve teşkilatının topluca istifa etme kararı ile şimdilik Yenice krizi küllendirilmiş oldu.
Sabri Tom uzun yazılı bir basın açıklaması yaparak teşkilatı ile toplu istifa ettiklerini ilan etti.
Tom özetle basın açıklamasında “Siyaset hayatımızda Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olmaktan 15 sene  onur duyduk. Belediye Başkanımız Zeki Çaylı ile parti ve dava müşteriki olmak bu dünyada ve hesaplar aleminde şerefimizdir, haysiyetimizdir. Sebebi şahsımız olacak hiçbir sıkıntılı durumu ve bizim ismimizden pirim kazanacak hiçbir sebebi dostlarımıza asla reva görmedik.  Edebimiz ve saygımız nefsi muhasebemizin fersah fersah üzerindedir. Zira siyasi terbiyemizin kaynağı RECEP TAYYİP ERDOĞAN’dır. Yol bizimdir, dava bizimdir, makam sahipleri kim olursa olsun kabulümüz ve Parti bizimdir.  Dolayısıyla bu anlamdaki dava mensubiyetim bana helaldir,  yol ve dava arkadaşlarıma helaldir.  Zira ben bu sadakatime asla ihanet etmedim, etmeyeceğim.  Bu taassubum saklı ve daim kalmak şartı ile…
AK PARTİ Yenice İlçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ediyorum.
Söz söyleme liyakati siyasi ve şahsi kimliğinden menkul zevatın Yenice’nin şerefli “Recep Tayyip Erdoğan” sevdalısı insanlarının samimiyetini sorgulama kabiliyetini men ederek, bu büyük ailenin her bir ferdinden helallik istiyor, “yüreği ve vicdanı kirli insanlar istisna” herkese olan ve olacak haklarımızı helal ediyoruz. İşte bizim bildiğimiz ve inandığımız Recep Tayyip Erdoğan duruşu budur.” Sözlerine yer verdi.
BAŞKAN ZEKİ ÇAYLI FACEBOOK SAYFASINI KOMPLE TEMİZLEDİ
ttYenice krizinin alevlenmesi ile Facebook sayfasında konu ile ilgili internet haber sitelerinde çıkan haberleri paylaşan Zeki çaylı, hatta gazetecinin kime laf çarptırdığı herkesçe malum olan ve ağır bir üslup ile kaleme alınmış yazısını bile paylaşmıştı.
Bu akşam ki toplantı sonrası Çaylı, Facebook sayfasında Yenice Krizi ile ilgili olan tüm paylaşımları ve yorumların tamamını sildi.
İLÇE BAŞKANI TOM’UN KELLESİNİ ÇAYLI MI VERDİ
ktİddialı ve kararlı bir duruş sergilediğini her haliyle basına yansıtan, “Teşkilatı görevden alsınlar bağımsız belediye başkanı olurum” mesajları veren Zeki Çaylı şimdi hiçbir şey olmamış gibi süreci arkasında bıraktı.
Çaylı’ya gönül verenler şimdiden sorgulamaya başladılar ve” Hani o iddialı sözlerine ne oldu” diye soruyorlar.
ÇIRAPAZARINDAKİ SÖZDE BİNLERİN KATILACAĞI KAHVALTI İPTAL 
Yenice Çırapazarında bu gün yapılması düşünülen ve binlerce Yeniceli’nin katılması beklenilen “Karabük’ün siyasetinde Yenice’nin kaderine ve geleceğine el koyma” propagandası taşıyacak olan kahvaltı iptal edildi.
Öte yandan Kurban Bayramı sonrası Karabük Yeniceliler Derneği eliyle yapılması planlanan, en az 4-5 Bin Yeniceli’nin katılımı ile gövde gösterişine dönüştürülecek olan yemek te iptal edildi.
ZEKİ ÇAYLI’NIN AK PARTİ’DE SİYASET HAYATI NOKTALANDI MI?
Zeki Çaylı’nın adeta AK Parti İl Teşkilatı ve Genel Merkeze karşı isyan bayrağını çekercesine iki gün süren hareketi sonrasında çark etmesinin kendi siyasi geleceğini kurtarmayacağını iddia eden çevreler, Çaylı’nın artık AK Parti’de siyaset hayatının son bulduğunu net bir şekilde yorumluyorlar.
BURHANETTİN UYSAL KISA VADEDE KAZANDI, UZUN VADEDE KAYBETTİ Mİ?
Yenice’ye topyekûn diz çöktüren Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal kısa vadede kazandı gibi görünse de, uzun bir maraton olan siyaset hayatında büyük bir kaybın alt yapısını mı oluşturdu.
Karabük il genelinde 20 bin oya sahip olan Yenice kökenliler Uysal’a artık antipatiyle mi bakacaklar.
Zeki çaylı ve Burhanettin Uysal’ın kısa ama sert olan bu süreçten sonra neler yaşayacağını hep birlikte göreceğiz.

AYCAN TELLİ’DE İL YÖNETİMİNDEN İSTİFA ETTİ

AK Parti Karabük İl Yönetim Kurulu üyesi Aycan Telli’de Göktepe şenliklerindeki iddialar ile ilgili geçtiğimiz hafta yapılan İl Yönetim Kurulu toplantısı sırasında şenliklere giden yönetimde bulunanlara “Sopa yemeden gittiğinize dua edin” dediği iddia edilmişti.

Aycan Telli’nin de Yönetimden istifa ettiği öğrenildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • yeniceli ;

    zeki çayĺi bu partiye zarar veriyor.kişiliğı kibiri.kin ve nefret duygusu beslemesi sabri başkana olduğu gibi yeniceye zarar veriyor zarar vermeye devam edecektir…

    4 Eylül 2016 08:41
  • Ersin KAYHAN ;

    dik duruşu ile Aycan Telli’ye saygı ve tebriklerimi sunarım biz ne dansözler gördük onları bile gölgede bırakanlar düşünsün, helal sana Aycan Telli senin gibi sözün eri yiğitlere ihtiyaç var.

    5 Eylül 2016 15:39