Karabük Haber Gazetesi

AKSOY; FETÖ’YE DESTEK VEREN KİM OLURSA OLSUN HESAP VERECEK

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında  Safranbolu Belediye Başkanı Dr.Necdet Aksoy kardeşi A.A’nın gözaltına alınmasının ardından basın açıklaması yaptı. Başkan Aksoy yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “15 Temmuz Cuma gecesi Türkiye’nin geleceğine, milletimizin birliğine bütünlüğüne devletimizin dirliğine karşı yapılmış olan Fetullahçı Terör Örgütü ( FETÖ ) mensup bir […]

AKSOY; FETÖ’YE DESTEK VEREN KİM OLURSA OLSUN HESAP VERECEK
18 Ağustos 2016 - 18:40 'de eklendi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında  Safranbolu Belediye Başkanı Dr.Necdet Aksoy kardeşi A.A’nın gözaltına alınmasının ardından basın açıklaması yaptı.

Başkan Aksoy yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “15 Temmuz Cuma gecesi Türkiye’nin geleceğine, milletimizin birliğine bütünlüğüne devletimizin dirliğine karşı yapılmış olan Fetullahçı Terör Örgütü ( FETÖ ) mensup bir takım unsurların darbe girişimine karşı, Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatları gereği sokağa çıkan milletimizin kararlı duruşu ve halkımızın desteğine dayalı direniş ile geri püskürtülmüştür.

Bundan sonrada devletimiz bu kalkışmaya sebebiyet veren, kalkışmaya dayanak teşkil eden bütün örgüt mensuplarına yönelik temizlik çalışması başlatmıştır. Biz de Safranbolu Belediyesinde bu örgüt ile ilişkisinin olabileceğini düşündüğümüz  personellerle yollarımızı ayırdık. Ayrıca  bu kişiler ile  ilgili gerek emniyet nezdinde gerek savcılık nezdinde çalışmalarımız sürdürülmekte.

Bu çalışmalar yapılırken, açığa aldığımız çalışanların gözaltına alınmaları ile ilgili süreç işletilmiştir. Zaten biz bu çalışanlarımız ile ilgili açığa alma işlemini hiçbir makamın onayını almaksızın gerçekleştirmiş idik. Şüphe duyduğumuz kişilerle ilgili açığa alma işlemini yürütmüştük. Bu konuda devletimize,  adaletimize bu kişilerle ilgili işlemlerin yapılması hususunda zaten resmi müracaatımız söz konusu idi.

Diğer yandan bu süreçte kardeşimin de gözaltına alındığını öğrenmiş bulunmaktayım. Biz her daim Fethullahçı terör örgütünün her yönü ile karşısında olduğumuzu ifade ediyoruz. Kim olursa olsun bu kalkışmaya yardım eden,  içinde yer alan destekleyenler Adalet karşısında hesap vereceklerini daha önceki konuşmalarımızda vurgulamıştık. Aynı noktada durduğumuzu ifade etmek isterim.

Şunu özellikle söylemek isterim…

Adaletin er ya da geç tecelli edeceğine inanıyor Devletimizin adalet mekanizmasına elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuzu kamuoyuna beyan ederim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER