Karabük Haber Gazetesi

AKSOY’UN EKİBİNE DE NEŞTER VURULDU!

Cuma günü İl Genel Meclisinde grup kararı olduğu söylenmesi üzerine Hasan Yıldırım’ın karşısına aday olarak çıkan ve muhalefetin desteği ile 1 oy farkla İl Genel Meclis Başkanlığına Ahmet Sözen’in seçilmesinin ardından bugün ise aynı durum Safranbolu Belediyesi’nde yaşandı. Safranbolu Belediyesi’nde bugün gerçekleştirilen Meclis Başkan Vekilliği, Encümen ve Komisyon seçimlerinde muhalefetin istediği oldu. “AK PARTİ DE […]

AKSOY’UN EKİBİNE DE NEŞTER VURULDU!
04 Nisan 2016 - 20:49 'de eklendi.

Cuma günü İl Genel Meclisinde grup kararı olduğu söylenmesi üzerine Hasan Yıldırım’ın karşısına aday olarak çıkan ve muhalefetin desteği ile 1 oy farkla İl Genel Meclis Başkanlığına Ahmet Sözen’in seçilmesinin ardından bugün ise aynı durum Safranbolu Belediyesi’nde yaşandı.

Safranbolu Belediyesi’nde bugün gerçekleştirilen Meclis Başkan Vekilliği, Encümen ve Komisyon seçimlerinde muhalefetin istediği oldu.

“AK PARTİ DE NELER OLUYOR?”

AK Parti Teşkilatları geçtiğimiz Cuma günü İl Genel Meclis Başkanlığı seçimindeki şoku üzerinden atamadan Safranbolu Belediyesi’nde bugün gerçekleştirilen seçimlerinde ikinci büyük darbesini yaşadı. İl Genel Meclis Başkanlığında grup kararı olmasına rağmen 1 oy farkla Başkanlığa seçilen Ahmet Sözen’in ardından 8 AK Parti, 4 MHP ve 3 CHP Meclis üyesinin bulunduğu Safranbolu Belediyesinde gerçekleştirilen seçimler muhalefetin 9-6 üstünlüğü ile listeleri alt üst etti. Cuma günü İl Genel Meclisinde, bugün ise Safranbolu Belediyesi’ndeki seçimlerin sonucunda AK Parti’de muhalefet sesleri yükselmeye başladığı ortaya çıkarken, parti içindeki muhaliflerin seslerinin iyice yükselmesi ise AK Parti teşkilatlarını giderek çıkmaza sokmaya başladı.

AHMET GÜNEŞ İNTİKAM MI ALIYOR..?

 Bu durum Safranbolu’da uzun yıllar İlçe Başkanlığı yapan ve geçtiğimiz aylarda Genel Merkez talimatıyla yönetimi ile birlikte ilçe başkanlığından istifa eden Ahmet Güneş’in intikam alma operasyonu olarak değerlendiriliyor. İl Genel Meclis Başkanlığına seçilen Ahmet Sözen’in ve bugün muhalefetle birlikte hareket eden AK Partili 3 Belediye Meclis üyesinin eski ilçe başkanı Ahmet Güneş’in yakın ekibi olduğu parti içinde iddia edilirken, Güneş’in hem İl Genel Meclisi, hem de Safranbolu Belediyesi Meclisinde intikam alma hamleleri yaptığı dillendiriliyor.

ŞAHİN NE YAPACAK..?

Mehmet Ali Şahin etrafından dönen Karabük siyasetinin yanı sıra AK Parti İl ve İlçe teşkilatları bu operasyonlarla zaafa uğratılmış oldu. Karabük’te en üst karar merci olan Şahin, teşkilatların bu şekilde zafiyete uğratılması karşısında nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

İl Genel Meclisinde ve Safranbolu Belediye Meclisinde Parti grup kararına uymayan ve muhalefetle birlikte hareket eden AK Parti’nin bu meclis üyelerinin partiden ihraçları gündeme gelecek mi?

NECDET AKSOY’UN YAKIN EKİBİNE NEŞTER

Öte yandan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’un iki dönemdir yakın kurmayları ve çalışma arkadaşları olan Erdoğan Şenol, Halil Aydın, Mehmet Ali Özer ve özellikle İmar Komisyonunda yer alan Elif Hacıalioğlu’nun bugün yapılan seçimlerde muhalefetin listesi karşısında yerlerinden edilerek etkisiz hale getirildi.

Bugün yapılan seçimlerde muhalefetin 9-6 üstünlük sağladığı seçimler sonucunda daha önce Halil Aydın’ın yer aldığı 1. Meclis Başkanlığına Şenol Karadeniz, Mehmet Ali Özer’in 2. Meclis Başkan Vekilliği yerine Hatice Çelik seçildi.
Öte yandan Erdoğan Şenol ve Halil Aydın’ın görev yaptığı Encümen üyeliğine ise Tahsin Kartal ve Serap Karaoğlu seçilirken, Plan Bütçe Komisyonunda görev yapan, Şenol Karadeniz, Şükran Şentürk, Fatih Akgün, Mehmet Ali Özer ve Hasan Dağdelen’in yerine muhalefet listesinde yer alan Tahsin Kartal, Emrah Tufan, O. İsmail Timar, Şenol Karadeniz ve Necati Kuru seçildi.

Belediye İmar Komisyonun da ise daha önce ‘Elif Hacıalioğlu, Halil Aydın, Serap Karaoğlu, Necati Kuru ve Cemal Akarsu’ görev yaparken, bugün ki seçim sonrası, Tahsin Kartal, Şenol Karadeniz, Necati Kuru, Serap Karaoğlu ve Cemal Akarsu seçildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER