Karabük Haber Gazetesi

“AMACIMIZ YATIRIM VE İŞSİZLİĞİ ÇÖZMEK”

YENİCE Belediye Başkanı Zeki Çaylı, bu dönemde de hazine arsası üretmeyi sürdüreceklerini söyledi.

“AMACIMIZ  YATIRIM VE İŞSİZLİĞİ ÇÖZMEK”
05 Mart 2016 - 10:22 'de eklendi.

YENİCE Belediye Başkanı Zeki Çaylı, bu dönemde de hazine arsası üretmeyi sürdüreceklerini söyledi. Çaylı, 2009 yılında göreve geldiklerinde Yenice’de işadamlarının yatırım yapacağı hazine arsası yok iken, bugün için 191 bin m2 tapulanmış hazine arsası üretildiğini belirterek “amacımız yeni iş sahalarının açılmasını sağlayarak gençlerimize iş imkanı sağlamak” dedi

 

YENİCE Belediye Başkanı Zeki Çaylı, bu dönemde de hazine arsası üretmeyi sürdüreceklerini söyledi. Hazine arsalarını planlayıp, tapularken Yenice’de işsizliğin çözümü noktasını düşündüklerini belirten Çaylı, “ Biz, 191.000 m2 arsayı ürettik. Masraftan kaçınmadık ve hazineye teslim ettik. İstedik ki işadamlarının bu arsalar kullanımına çok cazip şartlarda sunulsun. Fakat böyle olmadı bu arsalar için çok yüksek bedeller belirlendi. Böyle olunca da talepli olmayı düşünen 2 firmayı da elimizden kaçırdık. Bu işin böyle olmaması gerektiğini hep anlattık, anlatmayı sürdüreceğiz. Biz istiyoruz ki, bu arsalar işadamlarının kullanımına çok makul bedellerle sunulsun. İşadamları gelsinler, fabrika kursunlar. Biz, altyapı noktasında da belediye olarak yardımcı oluruz.
Şimdi devam eden Yenice ile Örenköy arasındaki Yenice Irmağının kanal içine alınması çalışması var, çalışma başladı. Yenice ırmağının iki taraflı, 6 km’lik bölümü kanal içine alınıyor. Bu çalışma tamamlandığında yaklaşık 150.000 m2 yeni arsa oluşabilecek. Biz, şimdiden çalışmalara başladık ve ortaya çıkacak 150.000 km’lik arsayı sanayi arsası olarak planlayıp, imara açıp, tapulayacağız.
Biz, her şeyi ilçemizin güzel geleceği için yapıyoruz. Devletimizin ilgili birimleri fiyat tespiti yaparken, işsizliğin ne olduğunu, buralara fabrikalar kurulduğunda işsizliğin çözülebileceğini göz önünde bulundurmalıdır. Yoksa devletimizin ilgili birimlerince tespit edilen fiyat pahalı olduğu zaman işyeri açmak isteyenler de olumlu bakmıyor.
Biz, dün olduğu gibi bugün de hazine arsası üretmeyi sürdüreceğiz. Çünkü Yenice hakikaten çok önemli bir noktada. Karabük ve Filyos’un tam ortası gibi bir yerde. Yaptığımız işlerin doğru olduğu çok kısa sürede görülecektir “ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER