Karabük Haber Gazetesi

AMASYA İSPANYA FITUR FUARINDA TANITILACAK

BU YIL 28 OCAK – 01 ŞUBAT 2015 TARİHLERİ ARASINDA MADRİD’DE DÜZENLENECEK OLAN FUARDA BİRÇOK ÜLKEDEN BİNLERCE KATILIMCININ YER ALACAĞI BİLDİRİLİRKEN, HAZIRLANAN AMASYA STANDINDA İLİN TARİHİ, DOĞAL VE KÜLTÜREL ÖZELLİKLERİ TANITILACAĞI BELİRTİLDİ.

AMASYA İSPANYA FITUR FUARINDA TANITILACAK
27 Ocak 2015 - 15:24 'de eklendi.

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, tarih, kültür ve medeniyet şehri Amasya’nın ve Yeşilırmak Havzası Turizm Destinasyonunun uluslararası alanda tanıtımının yapılması amacıyla İspanya FITUR 2015 Turizm Fuarı’na katılacak.

Bu yıl 28 Ocak-01 Şubat 2015 tarihleri arasında Madrid’de düzenlenecek olan fuarda birçok ülkeden binlerce katılımcının yer alacağı bildirilirken, hazırlanan Amasya standında ilin tarihi, doğal ve kültürel özellikleri tanıtılacağı belirtildi.

Uluslararası turizm acenteleriyle görüşmeler yapılacak fuarda ayrıca Amasya’ya özgü yerel ürünler ve geleneksel el sanatları da ziyaretçilerle buluşacak.

Yeşilırmak Havzası Turizm Destinasyonu içerisinde yer alan Tokat, Samsun ve Çorum illerinden temsilcilerde fuarda yer alacak.

Geçen haftada İstanbul’daki EMİTT Turizm Fuarı’na katılan Vali Çomaktekin’in İspanya’da bulunduğu sürece valilik makamına Vali Yardımcısı İrfan Demiröz vekalet edecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber