Karabük Haber Gazetesi

ARSALARIN SIR PERDESİ ARALANMADI!

BOSTANBÜKÜ KÖYÜNE AİT ARSALARIN UCUZ FİYATLARA PEŞKEŞ ÇEKİLDİĞİ İDDİALARI GÜNDEMDE YERİNİ KORUYOR BOSTANBÜKÜ MUHTARLIĞININ İDDİALAR KARŞISINDA AÇIKLAMA YAPMASI BEKLENİYOR   Karabük Üniversitesi kurulduğu günden bu yana, bulunduğu yerleşkenin etrafındaki arsalar büyük bir rant kapısı haline geldi. Arsa değerleri yükselirken, işyeri ve konut kiralarının da aynı oranda yükselmesi dikkat çekiyor. Yıl Mahallesinde, Bostanbükü Köyünde, bu mevkilerde […]

ARSALARIN SIR PERDESİ ARALANMADI!
16 Şubat 2016 - 20:57 'de eklendi.

BOSTANBÜKÜ KÖYÜNE AİT ARSALARIN UCUZ FİYATLARA PEŞKEŞ ÇEKİLDİĞİ İDDİALARI GÜNDEMDE YERİNİ KORUYOR

BOSTANBÜKÜ MUHTARLIĞININ İDDİALAR KARŞISINDA AÇIKLAMA YAPMASI BEKLENİYOR

 

Karabük Üniversitesi kurulduğu günden bu yana, bulunduğu yerleşkenin etrafındaki arsalar büyük bir rant kapısı haline geldi. Arsa değerleri yükselirken, işyeri ve konut kiralarının da aynı oranda yükselmesi dikkat çekiyor.

  1. Yıl Mahallesinde, Bostanbükü Köyünde, bu mevkilerde ve şu anda Karıt mevkiinde bulunan Kastamonu yol ayrımına kadar arsaların değerleri ciddi anlamda artmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde Karabük Üniversitesi kampüs yerleşkesinin bulunduğu alanın yakın olan ve dahası da Bostanbükü köy malı olan arsalar ile ilgili haberler kamuoyunda ciddi ilgi uyandırdı.

Kastamonu yolunun altında ve üstünde kalan arsaların bu artışlara rağmen çok düşük fiyatlarla “Karabük’te hatırı sayılır işadamlarına peşkeş mi çekiliyor?” iddiaları kamuoyunda sıkça konuşmaya başlandı.

Peki, Karabük Üniversitesi kampüs alanının kenarlarında kalan Bostanbükü köyünün ortak malı olan arsalar kaç yıldır hatırı sayılır hangi işadamlarına ucuz fiyata satıldı.

İddia şu; 1 dönüm arsa 1-1.5 milyon TL’ye satılırken, 10-12 dönüm köy malı arsa 2- 2.5 milyon TL’ye nasıl verildi?

Asıl soru işareti de köy muhtarlığının çatısında geçtiğimiz yıl çıkan yangın ve bu yangında arsaların satış evraklarının hepsinin bir şekilde yanması.

Şimdi çıkın çıkabilirseniz işin içinden…

Bu olayın adını siz koyun!

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER