Karabük Haber Gazetesi

Artık çok geç…!

Son dönemde sunni gündemlerle vakit geçiriyor Karabük. En son ki gündem maddemizde Kardemir Karabükspor’un borçları.Şimdi herkes, kulübün borçlarını konuşuyor, tartışıyor, eski başkan Feridun Tankut’tan, bu borcu açıklamasını bekliyor. Peki, açıklasa ne yapabileceksiniz? Şimdi adam çıksa ve “Falanca futbolcuya şu kadar, filancaya bu kadar” ödedim dese, ne diyebileceksiniz? En fazla şunu diyebilirsiniz; “Hayır, o futbolcular o […]

Artık çok geç…!
19 Aralık 2017 - 17:20 'de eklendi.

Son dönemde sunni gündemlerle vakit geçiriyor Karabük. En son ki gündem maddemizde Kardemir Karabükspor’un borçları.Şimdi herkes, kulübün borçlarını konuşuyor, tartışıyor, eski başkan Feridun Tankut’tan, bu borcu açıklamasını bekliyor.

Peki, açıklasa ne yapabileceksiniz?

Şimdi adam çıksa ve “Falanca futbolcuya şu kadar, filancaya bu kadar” ödedim dese, ne diyebileceksiniz? En fazla şunu diyebilirsiniz; “Hayır, o futbolcular o kadar etmez, sen kulübü soymuşsun…!” Tabi bunu da ispat etmeniz gerekir. Aksi halde, bir liralık oyuncuyu beş liraya aldı diye kimseye hukuken hırsız diyemezsiniz, ancak kötü yönetti diyebilirsiniz.

Peki, bu iş nasıl olur?

Mesela bir savcı çıkar, emniyete talimat verir ve der ki; “Taraftarlar Derneği Başkanı Erol Ünlü’yü telefonu ile birlikte bana getirin, hatta kürsüden direkt bana getirin” Erol Bey de gider, ifadesini verir, bazı oyuncuların kendisine gönderdiğini iddia ettiği mesajları da soruşturmayı başlatan sayın savcıya sunar ve soruşturma başlar. Bunlar olmazsa, o mesaj attığı iddia edilen oyuncular konuşmazsa,(hatta konuşmaları da yetmez, ispat etmeleri ve suça ortak olduklarını da itiraf etmeleri gerekir) bu işler konuşulduğu ile kalır, üstüne birde insanları aklarsınız..!

Şimdi bu işte aklımın almadığı noktalar var benim! Mesela konuşulurken deniliyor ki; “Borç 190 milyon, bunun yaklaşık 75’i Mustafa Yolbulan Beye, ama Allah var adam şimdi hemen parasını istemiyor…!” Tabi bizde soruyoruz; “Bu borç Mustafa Beye neyin borcu, nasıl yapıldı?” Cevap ilginç; “Efendim Mustafa Bey dedi ki, takımın düştüğü sene başkan bendim, bu benim günahım ve o sezondan kalan yaklaşık 50 milyonluk borcu üzerime alıyorum dedi. Bunun üzerine Feridun Bey de ‘Sen o zaman şu PTT Lig kadrosunu da yapıver’ Onu da kabul etti, yaklaşık 25’de oraya harcadı(PTT Ligde son şampiyon olan kadro yani) ve bu borç oluştu”

Yahu kardeşim, madem Mustafa Bey bu günah benim günahım, ben bunu üzerime alıyordum dedi de, o zaman halen bu 75 neden Kardemir Karabükspor’un borç hanesinde gözüküyor? O zaman üzerine bir kalem çeksin, olsun bitsin.

Şimdi Ferudun Tankut’u, simsarı ile birlikte Karabükspor’un içini boşaltmakla, 3 kuruşluk topçuları 10 liraya kakalayarak kulübü batırmakla suçluyorsak, o zaman milyonlarca lira verilerek alınan Kuca’ları filanda konuşmak lazım. Hatta bana göre, sonun başlangıcı olan döneme, Bülent Korkmaz’ın devre arasında yaptırdığı on milyonlarca liralık transferlere kadar inmek, o dönemde batmış Angaragücü’nde maaş bile alamayan Güven Varol’ların, Mustafa Sarp’ların, Uğur Uçar’ların hangi paralarla takıma dâhil edildiğini de sorgulamak lazım!

Tabi yalnızca transferleri sorgulamak yetmez! Mesela gider faturalarının içinden çıkan; demir faturalarını, kamyonlarca soda faturalarını, para karşılığı yazı yazan, haber yapan adamlara ödenenleri de incelemek lazım…!

Yine her zaman ki gibi yapıyoruz! İşler iyi giderken halının altına süpürüp biriktirdiklerimizi, araba uçuruma yuvarlanınca ortaya çıkartmaya çalışıyoruz. Ama artık ne yazık ki çok geç.

Ziya Ünsal ağabeyimiz bir şey yapmalı; bağımsız bir denetim şirketine kulübün son 10 yılını inceletmeli. Tabi bağımsız şirkete verecek para varsa! Ama bir şey çıkacağını da sanmıyorum. Çünkü bu camiayı hemen hepimiz tanıyoruz!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber