Karabük Haber Gazetesi

BAKAN ÇELİK ZAM YOK DEDİ, AMA DİNLEYEN KİM!

Ete zam yapılmayacağı yönünde açıklama günler öncesinden yapılırken, bu açıklamaya rağmen Karabük Sebzeciler Balıkçılar ve Kasaplar Odası Karabük’te ete zam kararı almıştı. Bu karar tepkiye yol açarken, ete zam konusunda son noktayı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik koydu. Çelik’Kırmızı ette herhangi bir sıkıntı söz konusu değil” dedi   Mübarek Ramazan ayına sayılı günler […]

BAKAN ÇELİK ZAM YOK DEDİ, AMA DİNLEYEN KİM!
02 Haziran 2016 - 16:07 'de eklendi.

Ete zam yapılmayacağı yönünde açıklama günler öncesinden yapılırken, bu açıklamaya rağmen Karabük Sebzeciler Balıkçılar ve Kasaplar Odası Karabük’te ete zam kararı almıştı. Bu karar tepkiye yol açarken, ete zam konusunda son noktayı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik koydu. Çelik’Kırmızı ette herhangi bir sıkıntı söz konusu değil” dedi

 

Mübarek Ramazan ayına sayılı günler kala Karabük’te  Sebzeciler Balıkçılar ve Kasaplar Odası tarafından Ete 31 Mayıs 2016 tarihi itibarı ile  yapılan ve 1 Haziran itibarı ile uygulanmaya başlayan zam tepkiye yol açarken, konuyu gazetemiz 31 Mayıs 2016 tarihli gazetesinde “Ramazan Fırsatçıları” başlığında vermişti.

Haber’de ete zam olmayacağı yönünde TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in de açıklaması vardı. Türkiye genelinde ete zam rafa kaldırılırken, Karabük’te böyle bir uygulamanın hayata geçirilmesi düşündürürken, ete zam konusunda son noktayı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik koydu.

   “Çelik’Kırmızı ette herhangi bir sıkıntı söz konusu değil”

Çelik, et fiyatlarında artış olmayacağını söyledi. Stoklarda yeterince kırmızı et olduğunu belirten Çelik, “Ramazan ayı kutsal bir ay. Bu çerçevede Ramazan ayındaki tüketim alışkanlığımız biraz farklı. Tarım ürünleri açısından etten süte, sebzeden meyveye bütün ürünlerle ilgili herhangi bir sıkıntı yok. Yeterince üretim var. Et için ifade ediyorum elimizde 1 milyon 300 bin besi hayvanı var. Bosna’dan destek amaçlı aldığımız 6 bin ton civarında et var. Türkiye’ye gelmeye başladı. AB’den almanız gereken 15 bin ton etin 10 bin tonunun ihalesi bugün gerçekleşiyor. Kırmızı etle ilgili bir sıkıntı yok. Kimse endişe etmesin herhangi bir spekülatif değerlendirme karşısında denetimlerimiz devam ediyor. Onlara da fırsat verilmeyecek. Gıdaların güvenliği açısından da Türkiye’nin dört bir yanında uzmanlar denetimlerini sürdürüyor” dedi.  Pide fiyatlarıyla ilgili de açıklama yapan Bakan Çelik, “İlgili oda başkanları bir artış olmayacağını söylediler. Fiyat artışını gerektirecek bir neden yok ortada” diye konuştu.

 

Karabük’te et fiyatlarına yüzde 7.1 ile 8.5 arasında zam gelirken,  yapılan zam ile Dana Kıyma 35 TL’den 38 TL’ye, Dana Kemik 28 TL’den 30 TL’ye, Dana Kuşbaşı 37 TL’den 40 TL’ye, Kuzu Kemik ise 35 TL’den 37 TL oldu.

Zamlı fiyatlarla satışlar 1 Haziran itibarıyla başladı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER