Karabük Haber Gazetesi

BAKAN EROĞLU 47 MÜJDE İLE GELİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 306 milyon lira tutarındaki 30 adet yatırım müjdesi ile yarın Karabük’e geliyor. Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Karabük programı kapsamında ilde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’ne ait 10 adet yatırımın temelini atacak, yine DSİ’ye ait 7 tesis ile Orman Genel Müdürlüğü’nün ormancılık ve ağaçlandırma çalışmalarının […]

BAKAN EROĞLU 47 MÜJDE İLE GELİYOR
03 Kasım 2016 - 23:22 'de eklendi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 306 milyon lira tutarındaki 30 adet yatırım müjdesi ile yarın Karabük’e geliyor.
Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Karabük programı kapsamında ilde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’ne ait 10 adet yatırımın temelini atacak, yine DSİ’ye ait 7 tesis ile Orman Genel Müdürlüğü’nün ormancılık ve ağaçlandırma çalışmalarının açılışını gerçekleştirecek.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 4 Kasım Cuma günü Karabük’te düzenlenecek olan toplu temel atma ve açılış merasimi ile 68 milyon lira yatırım bedelli 18 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, saat 13.30’da Kent Meydanı’nda düzenleyeceği toplu temel atma ve açılış merasiminde bulunan tesislerin 2’si sulama tesisi, 15 adedi taşkın koruma tesisi, 1 adedi ise ağaçlandırma ve ormancılık projesinden oluşuyor.
“11 Bin 190 Dekar Zirai Alana Su Sağlanacak”
Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak ve açılışı yapılacak DSİ’ye ait tesislerin hizmete alınması ile 11 bin 190 dekar zirai alana su sağlanacak, 4 ilçe, 16 yerleşim yeri ve bin 35 dekar arazi ise taşkın zararlarından korunacak.
Ayrıca Bakan Prof. Dr. Eroğlu, Karabük’te düzenlenecek merasimde 8 aileye gelir getirici tür sertifikası, 12 aileye Orköy sertifikası verecek.
“Karabük’e son 3 Yılda 363 Milyon TL’lik 47 Müjde”
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 28 Eylül 2013 tarihinde Karabük’e verdiği 57 milyon TL’lik 17 müjdeye ilave olarak 306 milyon lira yatırım bedeline sahip 30 müjde daha verecek. Böylece son 3 yılda Karabüklülere toplam 363 milyon TL’lik 47 müjde vermiş olacak. Müjdeler arasında baraj, gölet, sulama tesisi, taşkın koruma tesisleri, ağaçlandırma, orman köylülerine kredi ve gelir getirici tür ağaçlandırma projeleri ile otomatik meteoroloji gözlem istasyonları yer alıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber