Karabük Haber Gazetesi

Başarının Kriteri Ne?

Geçen sezon başında başlayan çöküş hızla devam ediyor. Yönetimler değişiyor, Teknik heyet değişiyor, Karabükspor batmaya devam ediyor. Herkes bir umutla başkanlığa oturuyor para olmayınca hiç kimse bir şey yapamıyor, eldeki para getirecek oyuncular satılıp kulübü ayakta tutmaya çalışılıyor. Para edecek oyuncu da kalmadı. Adana Demirspor kulübünden, gelecek 400 Bin TL de geldikten sonra bakalım ne […]

Başarının Kriteri Ne?
27 Aralık 2018 - 11:56 'de eklendi.

Geçen sezon başında başlayan çöküş hızla devam ediyor. Yönetimler değişiyor, Teknik heyet değişiyor, Karabükspor batmaya devam ediyor. Herkes bir umutla başkanlığa oturuyor para olmayınca hiç kimse bir şey yapamıyor, eldeki para getirecek oyuncular satılıp kulübü ayakta tutmaya çalışılıyor. Para edecek oyuncu da kalmadı. Adana Demirspor kulübünden, gelecek 400 Bin TL de geldikten sonra bakalım ne olacak.

Sedat Namal, başkanlığında para bulunamayınca verilen sözler yerine gelmedi diyerek görevi bırakmış, As Başkan olan Mehmet Yüksel Başkanlığa geçmişti. Başkan, bu işi isteyerek yapmaya çalışan, futbola çok ilgili olan birisi. Göreve geldiğinde ilk görüşmemizde kendinse Para bulabilecek misiniz, ya da sizin bu borcu kapatabilecek gücünüz var mı demiştim. O da, O kadar gücüm yok, bulmaya çalışacağım demişti. Bende paran yoksa neden geldin, daha önceki başkanlarda da Para yoktu, hiçbir varlık gösteremediler, siz nasıl bu takımı çıkmazdan çıkaracaksınız dediğimde, bazı kafasındaki planları söylemişti. Peki bana o gün söylediklerinde ne kadarını yapmıştır derseniz Epey bir bölümünü başardı. O gün Kulübün borcunun 60 Milyon civarı olduğunu, diğer borçların periyodik olarak ödendiğini başka borçların kulübü bağlamadığı söylemişti. Bu tür açıklamayı birkaç gün önceki basın toplantısında da dile getirdi. Kulübün faturalarını, girdi çıktılarını bizler bilemeyiz. Her başkan geliyor. Kulübün borcu ile ilgili bir rakam veriyor. Sonuçta Kulübün en yetkili kişileri bu açıklamaları yapıyor, biz de buna inanmak zorundayız.

Şimdi Mehmet Yüksel, yönetiminde 6 istifa geldi, sıkıntılı bir durum.  Daha önceki Mehmet Aytekin, yönetiminde de buna benzer durumlar yaşanmış yedekte 1 üye kalasıya kadar istifalar olmuştu. O dönemde de Aytekin’e istifa etmesi gerektiğini yazmıştım. Peki Mehmet Yüsel’e, ne demeliyiz. Yönetimdeki istifaları durduramaması halinde genel kurula gitmesi gerekir.

Başkan ekonomik olarak cebinden epey para harcadığı biliniyor, kendinse ne kadar harcadın diye sorduğumda önemli değil diyerek rakam açıklamadı. Kulübü ayakta tutmaya çalışıyor ama nereye kadar olacak bizde bilmiyoruz. Futbol takımı rekorlar kırarak 2. Lige emin adımlarla ilerliyor. Eldeki kadro iyimi derseniz, durum ortada.  2 puan alabilmiş 53 gol yemiş, 7 gol atabilmiş. Tek kelimeyle rezil oluyoruz. Ortada takım var denemez, her hafta sahaya çıkartılan oyuncular var. Bu oyuncularla 3. Ligde tutunması büyük başarı olur. Skorlara ve lig sıralamasına bakınca başarılı başkan sözü sporda kullanılmaz.

Taraftar açısından bakacak olursak herkes takımdan ümidini kesmiş. Stadyuma 100-200 kişi geliyor onlarda futbolcuların akrabaları, arkadaşları, sayıları gittikçe azalan Mavi Ateş taraftarı. Ligin Avaraj takımı seyretmeye neden gelsinler ki?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber