Karabük Haber Gazetesi

Başkan Vergili’den ‘Atatürk heykeli’ açıklaması

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, CHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Durum’un “8 aydır OSB’de kaide yapımı için duran Atatürk heykelinin kent meydanına konulacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz” şeklindeki açıklamasına yanıt vererek, “Bizim bu anıt için verdiğimiz önem ve hassasiyet onların basite indirgedikleri gibi değildir” dedi. Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı açıklamada, “Aradan bir gün geçmeden Cumhuriyet […]

Başkan Vergili’den ‘Atatürk heykeli’ açıklaması
01 Aralık 2017 - 0:50 'de eklendi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, CHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Durum’un “8 aydır OSB’de kaide yapımı için duran Atatürk heykelinin kent meydanına konulacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz” şeklindeki açıklamasına yanıt vererek, “Bizim bu anıt için verdiğimiz önem ve hassasiyet onların basite indirgedikleri gibi değildir” dedi.
Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı açıklamada, “Aradan bir gün geçmeden Cumhuriyet Halk Partisi yöneticileri söylediklerimi doğruladı. Tekrar ediyorum heykel siyasetinden başka bir şey üretemez. Karabük’le ilgili hiçbir fikir geliştirmez, konuşmaz, yalnızca eleştirir. Ve biz demedik miydi derler.
Öncelikle Atatürk heykelinin kaidesinden bahsedeyim. Bize verilmiş bir teknik detay statik hesaplama yok. Yalnızca kroki çizimi var kaide kullanılacak. Kaplaması dahil tüm detayların ve projelerin verilmesi şarttır. Üstündeki heykel fırtınadan, depremden etkilenmeyecek şekilde olmalı ve estetik için kullanılacak taşlar bile belirlenmelidir. 2 aydır kaidenin projesini yapmaya çalışıyoruz. Proje müellifiyle 3 kere görüşüldü ve bu günlerde de bitecek 10 güne kadarda yapım çalışması başlayacaktır. Kendisi kaide yapımı başlayınca ilgilenirse ne kadar zor ve maliyetli olduğunu görecektir. Merkez ilçe başkanı kaideyi blok taşla karıştırıyor sanırım. Bizim bu anıt için verdiğimiz önem ve hassasiyet onların basite indirgedikleri gibi değildir” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Sonradan karabuklu ;

    Birakin artik bu luzumsuz konulari. Aylardan beri heykel icin dusunmek cok sacma. Onelin ordaki calismayi hizlandirin. Valiligin onundeki trafige cozum bulun. Kent meydanindaki lunaparkin oradaki çamlarin arkasindaki bali tuplerini toplatin ve orada bali cekilmesini engelleyin. Ayrica dikkat ederseniz çamlarin arka tarafini adamlar psuvar olarak kullaniyor. Yazin kokudan gecilmiyor.

    2 Aralık 2017 22:28
Karabük Kız Yurdu