Karabük Haber Gazetesi

BÖLGE TURİZMİNE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK

Uzun yıllar Turing bünyesinde iken 1 Mayıs 2016 tarihi itibariyle Yılmaz Şirketler Grubuna dahil olan Safranbolu Havuzlu Asmazlar Konağında yenileme çalışmaları tam gaz devam ediyor. Uzun yıllar çeşitli otellerde yöneticilik yapan Murat Yenilmez’in müdür olarak görev yaptığı Havuzlu Asmazlar Konağı sezona iddialı hazırlanıyor. Çalışmalarla ilgili gazetemize bilgi veren Havuzlu Asmazlar Konağı müdürü Murat Yenilmez çalışmaların […]

BÖLGE TURİZMİNE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK
15 Ekim 2016 - 13:28 'de eklendi.

Uzun yıllar Turing bünyesinde iken 1 Mayıs 2016 tarihi itibariyle Yılmaz Şirketler Grubuna dahil olan Safranbolu Havuzlu Asmazlar Konağında yenileme çalışmaları tam gaz devam ediyor.

Uzun yıllar çeşitli otellerde yöneticilik yapan Murat Yenilmez’in müdür olarak görev yaptığı Havuzlu Asmazlar Konağı sezona iddialı hazırlanıyor.

Çalışmalarla ilgili gazetemize bilgi veren Havuzlu Asmazlar Konağı müdürü Murat Yenilmez çalışmaların tamamlandığında 1000 kişiye kadar organizasyonlara ev sahipliği yapabileceklerini söyledi.

Yenilmez; ” Son 5 yıldır bakımsız kalan konak firmamızın tarihi eserlere sahip çıkma ve bölge turizmine kazandırma anlayışıyla aslına sadık kalarak baştan sona yenileme amacıyla işletmeye alınmış olup, tarihi havuzlu odadan başlayarak restorasyonu yapılmıştır. Odalarla ilgili yatak ve mefruşat değişimleri için planlamalar yapıldı. Bahçe peyzaj için projeler hazırlanmıştır.

Turing’den kiralanan Havuzlu Konağın dışında 6 adet konakta da önümüzdeki sezona hazır hale getirmek için yenileme çalışmaları hızla devam ediyor. Toplam oda kapasitesi 48 olan 7 konağın halihazırda 3 tanesi aktif olarak kullanılıyor. Ana konağın bahçe peyzajı tamamlandığında 1000 kişiye kadar organizasyonlara hizmet verebilecek duruma gelecek ve bölge halkına marka düğünler ile hizmet verecek” dedi.

Et ağırlıklı 80 kişilik kapalı bir restorana sahip olan Havuzlu Asmazlar Konak özellikle kış aylarında yöresel ve et yemekleri ile son derece iddialı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER