Karabük Haber Gazetesi

BORÇLAR KAPANMADAN HUZUR YOK!

2018-2019 futbol sezonu Cuma günü başlıyor. Sezon öncesi Kardemir Karabükspor yönetimi yaptığı transferlere lisans çıkartamadı. Bunun için TFF’ye 2 milyon civarında para yatırması gerekiyor, yoksa Adanademirspor karşısında futbolcuları oynatamayacak. Lisans çıkartma işlemi ilkyardım Transfer sezonu 31 Ağustos’ta bitinceye kadar geçerli. Ne zaman lisansları çıkartırsa o zaman oynatabilecek. Cuma gününden önce bu sorun giderilmezse Geçen sezondan […]

BORÇLAR KAPANMADAN HUZUR YOK!
06 Ağustos 2018 - 0:57 'de eklendi.

2018-2019 futbol sezonu Cuma günü başlıyor. Sezon öncesi Kardemir Karabükspor yönetimi yaptığı transferlere lisans çıkartamadı. Bunun için TFF’ye 2 milyon civarında para yatırması gerekiyor, yoksa Adanademirspor karşısında futbolcuları oynatamayacak. Lisans çıkartma işlemi ilkyardım Transfer sezonu 31 Ağustos’ta bitinceye kadar geçerli. Ne zaman lisansları çıkartırsa o zaman oynatabilecek. Cuma gününden önce bu sorun giderilmezse Geçen sezondan kalan oyuncular oynayabilir. Bu da kadro yapmasına yeterli olmayacağından cüzi para karşılığı U 21 oyuncularına lisans çıkartıp Adanademirspor karşısında sahaya çıkartabilir. Böyle bir durumda Karabükspor’un ilk maçta spor kamuoyu tarafından küme düşecek takımlar arasında Elazığspor’la beraber gösterilen Karabükspor’un tescillenmesi anlamı taşır. Mehmet Aytekin yönetiminin Karabük’ten bu parayı bulması zor görünüyor. 3-4 gün içerisinde nereden ve nasıl bulur bilemem ama sonuçta yönetici olarak göreve talip olan onlar, 196 Milyon liralık borcu bilerek göreve geldiler,  Her gün, geçmişe dönük önlerine ödemeler çıkacak. İdari Menejer Fazlı Ulusal’ın dediği gibi,benim dönemime ait olmayan borçlara kefil değilim demekle bu işler olmaz. Devlet  alacağı parayı,  alacaklı olan kişinin parasına ait olan borcunu siz yapmadınız, ödemenize gerek yok demez, tahsilat içim icra işlemi yapar, transfer noktasında yaptırımlar başlatır.  Mevcut yönetimin işi kolay değil. Parasal noktalarda sıkıntıyı çekecek, çekmeye de  devam edecek. Bu borç kapanmadan Karabükspor’a huzur yok. Umarım sıkıntıları bir an önce giderirler, Adanademirspor karşısında profesyonel ideal kadroyla sahaya çıkarız.

Karabükspor idari menejeri Fazlı Ulusa birkaç gün önce bazı basın mensupları Kulüpten nemalanıyordu “para alıyordu” şimdi  nemalanamadıkları için Karabükspor yönetimine ve kendilerine saldırıyor demişti. Sayın Ulusal,  Daha önce nemalanan basın mensupları varsa, kulübün  içindesin, Bu  bilgileri,  belgelerini göstermek, açıklamak zorundasın. Karabük’te görev yapan tüm basım mensuplarını zan altında bırakıyorsun. Şahsım olarak 25 yıldır spor yazarlığı yapıyorum . kulüpten 1 TL aldığımı, yada 25 yıl boyunca görev yapan tüm yöneticilerle özel olarak dışarıda yemek yemeyi geçtim, çay içtiğimi gören varsa, bunu belgelersen bu mesleği bırakırım. İnsanlara çamur at izi kalsın demekle bu iş olmuyor. Varsa belgen görüntün yayınla açıkla tribüne oynama. Karabük’te yıllardır sporla uğraşan birkaç kişi basın mensubu var, tüm  basın mensuplarını zan atında bırakma.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu
karabük haber