Karabük Haber Gazetesi

BU ADAMA ENGEL YOK!

Karabük Erzurumlular Derneği Başkanı İbrahim Bedir engelli olmasına rağmen yaptığı çalışmalarla yardımlaşma duygusunun önünde hiçbir engelin duramayacağını gözler önüne seriyor.   Yıllar önce yaşadığı kas hastalığı yüzünden tekerlekli sandalyeyle yaşamını sürdüren “engelsiz dernek başkanı” Karabüklü ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşarak, herkesin takdirini topluyor. Karabük Erzurumlular Derneği Başkanı İbrahim Bedir, 2 yıldır sürdürdüğü görevinde bütün engellere rağmen […]

BU ADAMA ENGEL YOK!
20 Nisan 2016 - 9:41 'de eklendi.

Karabük Erzurumlular Derneği Başkanı İbrahim Bedir engelli olmasına rağmen yaptığı çalışmalarla yardımlaşma duygusunun önünde hiçbir engelin duramayacağını gözler önüne seriyor.

 

Yıllar önce yaşadığı kas hastalığı yüzünden tekerlekli sandalyeyle yaşamını sürdüren “engelsiz dernek başkanı” Karabüklü ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşarak, herkesin takdirini topluyor.
Karabük Erzurumlular Derneği Başkanı İbrahim Bedir, 2 yıldır sürdürdüğü görevinde bütün engellere rağmen yardımlaşmak için yapılacak bir şeylerin mutlaka olduğunu gözler önüne seriyor. 2 yıldır sürdürdüğü görevi boyunca şuana kadar bin aileye ramazan kumanyası yardımı yapan dernek, yardım elini il dışına, Erzurum’a kadar uzattı. Erzurum’da 4 ilçede 186 çocuğa mont, bot ve kırtasiye yardımı yapan dernek aynı zamanda Karabük’te de bin çocuğun yardımına koştu.

“ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER”
Dernek bu yıl ramazan ayında bin aileye yardım eli uzatmaya hazırlanıyor. Şimdiden hayırsever vatandaşlardan bağış almaya başladıklarını belirten İbrahim Bedir, hedeflerinin bin aileye Ramazan ayının birinci günü yardımlarını ulaştırmak olduğunu söyledi.
Bedir sözlerine şöyle devam etti; “Karabük Erzurumlular Derneği olarak ihtiyaç sahibi herkese ulaşmaya çalışıyoruz, Erzurum ve Karabük’teki çocukların yüzünü güldürdük ve mesafelerin yardımlaşmaya engel olmadığını da gösterdik. Her geçen gün yardım etme potansiyelimiz büyüyor. Yardım sever bağışçılarımıza çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bizleri yalnız bırakmayan yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza ve dernek üyelerimize özellikle teşekkür ediyorum.”

“YARDIMLAŞMA DUYGUSU ENGEL TANIMAZ”
İbrahim Bedir, “Biz dernek olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Benim engelli olmam hiçbir şeye engel değil, kaldı ki yardım eli uzatmamıza engel olsun. Bizler toplum olarak yüzyıllardır yardımlaşma geleneğine sahip insanlarız. Benim iki çocuğum var, onların yüzünü güldürmek nasıl beni mutlu ediyorsa, ihtiyaç sahibi çocukların da yüzünü güldürmek bir o kadar mutlu ediyor. Buradan bir de engelli kardeşlerime bir mesaj vermek istiyorum; sizler de birilerinin umudu olabilirsiniz. Benim elimden bir şey gelmez demeyin, insanların yüzünü güldürmek tarifsiz bir mutluluk. Sizler de bu mutluluğu yaşayın” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER