Karabük Haber Gazetesi

BU BİNA DA TARİH OLUYOR, YIKIM BAŞLIYOR

Karabük Modern Ağız ve Diş Sağlığına kavuşuyor. Bayır mahallede bulunan Devlet hastanesi yıkım işi önümüzdeki günlerde başlayacak. Hatırlanacağı gibi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İhalesi 2015 yılı Eylül ayında yapılmış, daha sonra kamu İhale Kurumuna itiraz yapılmıştı. Yapılan itiraz yerinde bulunmazken, ihaleyi alan firma ile sözleşme imzalandı. İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İhaleyi […]

BU BİNA DA TARİH OLUYOR, YIKIM BAŞLIYOR
18 Ocak 2016 - 0:44 'de eklendi.

Karabük Modern Ağız ve Diş Sağlığına kavuşuyor. Bayır mahallede bulunan Devlet hastanesi yıkım işi önümüzdeki günlerde başlayacak.
Hatırlanacağı gibi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İhalesi 2015 yılı Eylül ayında yapılmış, daha sonra kamu İhale Kurumuna itiraz yapılmıştı. Yapılan itiraz yerinde bulunmazken, ihaleyi alan firma ile sözleşme imzalandı.
İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İhaleyi Kamu İhale Kurumu kararı gereği 9.163.000,00 TL bedel karşılığı Yıldırım yapı Restorasyon İnşaat Şirketinin aldığını. Sözleşme ile yer tesliminin yapıldığını firmanın bu hafta çalışmalarına başlayacağını söyledi.
İşin yapım süresinin 700 gün olduğunu belirten Uzun “ İşin yapım süresi iki yıl. Yani iki yıl gibi kısa bir süre bitecek. 40 Ünitelik olacak yeni modern binada aynı anda 40 hastaya birden hizmet verilecek. Firma işi yapım süresi öncesi bitireceği sözü vermiştir.

Bayır mahalledeki Devlet Hastanesi yıkılacak olması nedeni ile aylar önce boşaltılmıştı. Şu anda yalnızca prefabrik binada sağlık hizmetleri veriliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • Dost ;

  Seçimlerden önce yıkılmayacak deniyordu. Poliklinikler orada devam edecek deniyordu? Şimdi ağız ve diş sağlığı mı oldu? Yarın hastane yeri arayacaksınız bu memlekette. Bayır mahalleyi bitirdiniz.

  18 Ocak 2016 01:40
 • hakan ;

  istediğiniz kadar lüks ve büyük hastane yapın içindeki diş hekimleri işinin ehli olmadığı vakit veyahutta istekli çalışmayıp uyduruk kaydırık işler yaptığı sürece hiçbirşey değişmez.önce doktorları eğitmek , insanlık dersi vermek lazım

  18 Ocak 2016 17:48
  • Unal ;

   Tabi bir de halk kıymet bilmeli.. Doktoruna saldırmamalı, hastanesini pis bırakıp sonrada bu hastane neden böyle dememeli. Uyanıklık yapmaya çalışıp kimsenin sırasına gecmemeli ki sakin huzurlu bir hastane olsun, hizmet daha iyi verilebilsin.

   20 Ocak 2016 08:10
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER