Karabük Haber Gazetesi

BU İHMALİN SORUMLUSU KİM?

Dün sabah saatlerinde başlayan ve yoğun bir şekilde devam eden sağanak yağış ile birlikte karların erimesiyle Karabük’te sel meydana geldi. Sel suları nedeniyle çöken Kastamonu-Karabük yolu ulaşıma kapatıldı. Dün sabah saatlerinde başlayan ve yoğun bir şekilde devam eden sağanak yağış ile birlikte karların erimesiyle Karabük’te sel meydana geldi. Sel suları nedeniyle çöken Kastamonu-Karabük yolu ulaşıma […]

BU İHMALİN SORUMLUSU KİM?
02 Şubat 2016 - 15:48 'de eklendi.

Dün sabah saatlerinde başlayan ve yoğun bir şekilde devam eden sağanak yağış ile birlikte karların erimesiyle Karabük’te sel meydana geldi. Sel suları nedeniyle çöken Kastamonu-Karabük yolu ulaşıma kapatıldı.

Dün sabah saatlerinde başlayan ve yoğun bir şekilde devam eden sağanak yağış ile birlikte karların erimesiyle Karabük’te sel meydana geldi. Sel suları nedeniyle çöken Kastamonu-Karabük yolu ulaşıma kapatıldı. 

 

Beşbinevler ve Safranbolu arasında hayata geçirilmesi planlanan Kanyon Park Projesi’nin ilk ayağı olan kanyon köprü inşaat çalışmasında, inşaat alanının üst bölgesinde oluşturduğu bent dün gün boyu yağan yağmur ve kar sularının erimesi ile birlikte sabah 09.00 sularında göçük oluşurken Karabük – Kastamonu karayolu çift taraflı olarak trafiğe kapandı.

Felaketin ardından akıllara şu soru geliyor; Toprak yığma olarak yapıldığı iddia edilen bentte meteorolojinin gün boyu uyarılarına rağmen Karabük Belediyesi ve Müteahhit firma neden hiçbir tedbir almadı.

Bu ihmalin sorumlusu kim?

400 YILLIK KÖPRÜYLE 200 YILLIK DEĞİRMEN YIKILDI

Su baskını sonucu yaklaşık 400 yıllık tarihi köprü ile 200 yıllık su değirmeninin de yıkıldığı bölgede yavrularını kaybeden bir köpeğin yavrularını araması ise dikkat çekti.

Safranbolu Karayolları 153. Şube Şefliği ekipleri, yaklaşık 40 metrelik kısmı çöken ve 20 metrelik derinlik oluşan yolda çalışma başlatırken, insansız hava aracıyla (drone) çekilen görüntülerde tahribatın boyutu da ortaya çıktı.

Çok sayıda büyükbaş hayvanın telef olduğu bölgede AFAD ve Tarım Müdürlüğü ekipleri zarar tespit çalışmalarına başladı.

Hatırlanacağı gibi iki yıl önce de aşırı yağış nedeni ile yine belediye’nin prestij projelerinden olan Battı çıktı Kavşak sularla dolmuş, o sırada Battı Çıktı Kavşaktan geçmekte olan Belediye Başkanı Rafet Vergili kendisi mahsur kalmış, haber yaygın basında büyük yankı uyandırmıştı.

Konu ile ilgili Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin bir açıklama yapması bekleniyor.

KARABÜK’TE BİRİKEN KARLARIN ERİMESİ, DÜN SABAH SAATLERİNDE BAŞLAYAN VE ETKİSİNİ ARTTIRARAK DEVAM EDEN SAĞANAK YAĞIŞ İLE BİRLEŞİNCE KARABÜK SAFRANBOLU’DA SEL MEYDANA GELDİ. (YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)


kanyon
göcük1

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER