Karabük Haber Gazetesi

BU TUZAĞA DÜŞMEYİN!

Dolandırıcıların akıl almaz usulleri vatandaşları mağdur ederken, şimdide vatandaşa kendini tüketici heyetinden arıyormuş gibi tanıtan dolandırıcılar banka hesap numaralarını istedikleri vatandaşları dolandırmaya çalışıyorlar. Vatandaşların dikkatli olmaları istenirken, konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: “Son zamanlarda Bakanlığımıza ulaşan şikayetlerden, Tüketici Hakem Heyetlerine başvuru yapmış olan tüketicilerin bazı şahıslarca telefonla aranarak “Hakem heyetinizdeki başvurunuz sonuçlandı, kredi kartı bilgilerinizi […]

BU TUZAĞA DÜŞMEYİN!
18 Ocak 2016 - 18:47 'de eklendi.

Dolandırıcıların akıl almaz usulleri vatandaşları mağdur ederken, şimdide vatandaşa kendini tüketici heyetinden arıyormuş gibi tanıtan dolandırıcılar banka hesap numaralarını istedikleri vatandaşları dolandırmaya çalışıyorlar.

Vatandaşların dikkatli olmaları istenirken, konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: “Son zamanlarda Bakanlığımıza ulaşan şikayetlerden, Tüketici Hakem Heyetlerine başvuru yapmış olan tüketicilerin bazı şahıslarca telefonla aranarak “Hakem heyetinizdeki başvurunuz sonuçlandı, kredi kartı bilgilerinizi ya da kimlik bilgilerinizi verdiğiniz takdirde hesabınıza paranız yatırılacaktır. ” şeklindeki vaatlerle dolandırılmaya çalışıldığı anlaşılmaktadır.

Bilindiği üzere, gerek bankalarla ilgili uyuşmazlıklarda gerekse tüketicinin taraf olduğu sözleşmelerle ilgili diğer uyuşmazlıkların çözümünde yetkili ve görevli merciiler belli parasal tutarlar dahilinde Tüketici Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri’dir. Tüketici hakem heyetince alınan kararlar, alındığı tarihten itibaren on iş günü içinde yazılı olarak taraflara tebliğ edilmektedir. Alınan kararların taraflara taahhütlü mektupla gönderilmesi esas olup ancak gecikmesi halinde zarar doğabilecek işlerde, gerekçe belirtilmek suretiyle, memur vasıtayla da tebligat yaptırılabilmektedir. Ancak tüketicilere telefon ile ulaşarak tüketicilerin kimlik veya banka kartı bilgilerinin alınması ve uyuşmazlık konusu tutarların tüketicilerin hesaplarına yatırılmasına ilişkin Hakem Heyetleri tarafından yürütülen herhangi bir işlem kesinlikle söz konusu değildir.

Hakem Heyetlerine başvuru yapan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları bakımından, telefonla aranarak yapılan vaatlere itibar etmemeleri ve duyarlı olmaları hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur. Ayrıca Müdürlüğümüzün Karabük.gtb.gov.tr adresinde tüketicilerin alışveriş yaparken, telefon şikayetleri vs. konularda dikkat edecekleri hususlar yayınlanmış olup bu adresten yararlanılabilir.Yine ALO 175 Tüketici Hattından da tüketici sorunları ile ilgili tüm konularda bilgi alabilirler”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER