Karabük Haber Gazetesi

ÇAYLI; BEN SUSTUKÇA, BİRİLERİ TEDİRGİN OLUYOR…

AK Parti Milletvekilleri ve İl teşkilatından hiçbir siyasinin katılmadığı, Vali Kemal Çeber ve daire müdürlerinin teşrif etmediği, İYİ Parti kurucu il başkanı Dursun Altıparmak ve teşkilatlarının tam kadro katıldığı Ihlamur (Seyir) Teras Muhteşem bir açılış ile hizmete girdi.

ÇAYLI; BEN SUSTUKÇA, BİRİLERİ TEDİRGİN OLUYOR…
14 Nisan 2018 - 17:47 'de eklendi.

Yenice  Belediyesi tarafından 70 bin metrekare alan içersinde inşa edilen, içersinde Restoran,  Kafeterya, Mescit ve 29  Bungalov Evinin bulunduğu  Ihlamur Terasın Resmi açılışı muhteşem bir törenle yapıldı.  Açılıştan sonra Ramazan Çelik tarafından verilen Konser açılışa katılanları coşturdu

Yenice Belediyesi tarafından Aralık 2014 temelleri atılan ve bugün muhteşem bir törenle açılışı yapılan, Yenice Turizmi için oldukça önemli bir Tesis olan Ihlamur Seyir Teras’ın resmi açılışı düzenlenen törenle yapılırken, Açılışa, AK Parti İl Genel Meclisi Üyeleri ve iki belediye meclis üyeleri dışında hiçbir AKP İl ve İlçe Yöneticisi, Belediye Meclis Üyeleri katılmadı. Açılışta CHP, MHP ve İYİ Parti’nin İlçe Başkanları ile İYİ Parti Karabük İl Başkanı Dursun Altıparmak da yer aldı.  Karabük Valisi Kemal Çeber’in de katılmadığı açılışa İlçe Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel ‘in yanı sıra çok sayıda Yeniceli vatandaş katıldı.  Açılıştan sonra Sanatçı Ramazan Çelik tarafından Halk Konseri verildi.  Konserde vatandaşlar gönüllerince eğlenirken,  Zeki Çaylı’ya böylesine güzel bir Tesisi Yenice’ye  kazandırdığı için teşekkür ettiler.

Programın açılışında konuşan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, ıhlamur terası ve bungalov evlerinin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Adeta gövde gösterisine dönen açılışta vatandaşlara hitap eden Başkan Çaylı;  “ Bu yer Orman İşletmesine ait bir yerdi ve buranın A tipi mesire yeri yapılması noktasında eski milletvekilimiz Osman Kahveci ve Orman Bakanlığının katkıları büyük oldu. 01 Aralık 2014 tarihinde kazmayı vurduğumuz, 70 bin metrekarelik büyük bir alan üzerine inşa ettiğimiz, içinde restoran, kafeterya, mescit ve 29 bungalov evin bulunduğu dev projemizi 9 evin dışında tamamladık. Tamamı belediyemiz iş gücü ile yapılan projemize yaklaşık 8 milyon lira gibi çok büyük bir para harcadık. Bu projede emeği olan bürokratından, işçimize herkese teşekkür ediyorum. Biz burayı seçim yatırımı olarak değil ilçe turizminin geleceği için yaptık. Halkımızın hayır duaları ile biz işlerimizi bu noktaya getirdik. Halkımız için her şeyi yapmaya gayret ettik ve bunu da başardık. Bu tesisi bazı dostlarımız görmeden tenkit etti ama burayı gördükten sonra tenkitlerinin değişeceğini düşünüyoruz” dedi.

Yenice’nin geleceği turizmde olduğunu da söyleyen Başkan Çaylı, “ Yenice’nin geleceği turizmle birlikte Şeker kanyonuna HES yapılamamasında. Oraya HES yapılırsa Yenice’nin turizmi bitiriliyor. Yenice karanlığa gömülüyor. Yenice şeker kanyonuna HES’i yaptırmayacak. Aslında çok söylemek istediğim şey var ve içim dolu. Hiçbir şey söylemiyorum. Ben hiçbir şey söylemediğim zaman birilerine her şeyi söylemiş oluyorum” diye konuştu.

“ Turizmin gelişmesine fayda sağlayacak” 

Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel ise, Yenice’nin 10 senelik bir turizm serüveni olduğunu ve 10 yıllık süre sonunda geldiği noktayı herkesin gördüğünü belirterek, “ Yenice’de çok önemli bir kaynaklarımız var ve buda ormanlarımız. Turizmde Yenice ormanları üzerinde gelişme gösteriyor. İlçemizin yüzde 87’si ormanlarla kaplı ve bu tesisin açılması ile turizm severler ilçemize daha fazla gelmeye başlayacak. Turizmimizin gelişmesine fayda sağlayan herkese bende teşekkür ediyorum. Bir yerde ilçede yapılan kamunun yaptığı herhangi bir çalışmanın netice vermesi için o yerinin halkının onu sahiplenmesi gerekiyor. İnşallah bu tesisle halkımızın turizme sarılırlarsa inşallah daha iyi bir netice alacağını düşünüyorum. Vatandaşlarımızın turizmden daha fazla gelir elde etmesi ile ilgili çalışmalarımız devam edecek. Yenicemiz bölgede ve ulusal anlamda turizmin önemli merkezlerinden biri haline gelecektir. Çalışmalarımızda bu yönde devam edecek” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu
karabük haber