Karabük Haber Gazetesi

ÇAYLI “İHTİLAL” YAPTI…

Yenice Belediye Bakanı Zeki Çaylı’nın AK Parti’den ihraç edilmesinin ardından bir gün sonra gerçekleşecek olan Belediye Meclis toplantısı AK Parti’li üyelerin toplantıya gelmemesi üzerine Pazartesi gününe ertelenmişti. AK Parti’den ihraç olan Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Pazartesi günü gerçekleşen Belediye Meclis Toplantısında CHP’li Belediye Meclis üyeleriyle ittifak yaptı. AK Partili Belediye Meclis üyeleri olan Yüksel Meşebaşı […]

ÇAYLI “İHTİLAL” YAPTI…
11 Nisan 2018 - 14:26 'de eklendi.

Yenice Belediye Bakanı Zeki Çaylı’nın AK Parti’den ihraç edilmesinin ardından bir gün sonra gerçekleşecek olan Belediye Meclis toplantısı AK Parti’li üyelerin toplantıya gelmemesi üzerine Pazartesi gününe ertelenmişti.

AK Parti’den ihraç olan Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Pazartesi günü gerçekleşen Belediye Meclis Toplantısında CHP’li Belediye Meclis üyeleriyle ittifak yaptı. AK Partili Belediye Meclis üyeleri olan Yüksel Meşebaşı ve Fehmi Hatıl Belediye Başkanı Zeki Çaylı lehine oy kullandı.

Ayın ilk toplantısında çoğunluk sağlayamayan Belediye Meclisi, Pazartesi günü toplandı. Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın AK Parti’den ihraç edilmesinin ardından geçtiğimiz Cuma günü toplanacak olan Belediye Meclisi salt çoğunluk sağlanmadığı için toplanamamıştı.

Belediye Başkanı Zeki Çaylı Başkanlığı’nda yapılan toplantıya Yüksel Meşebaşı, Erdal Yirmibeş, Neşe Mısırlı, Alim Örenli, Cevat Belen, Fehmi Hatıl, Muzaffer Çalık , İsmet Cebecioğlu ve Nuri Osman Yavaşçı katıldı. Gündem maddelerini sırasıyla görüşüldüğü toplantıda, Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın faaliyet raporuna Erdal Yirmibeş, Alim Örenli, Neşe Mısırlı, Cevat Belen ve Muzaffer Çalık red oyu, Yüksel Meşebaşı, Fehmi Hatıl, ismet Cebecioğlu , Nuri Osman Yavaşçı ve Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın evet oyları ile faaliyet raporu kabul edildi. Komisyon seçimlerinde de sonuç aynı şekilde karara bağlandı.

En kritik oylama ise Encümen üyelerinin seçiminde yaşandı. Yüksel Meşebaşı ile İsmet Cebecioğlu bir grup Erdal Yirmibeş ile Cevat Belen’de diğer grup tarafından encümen üyeliğine teklif edildiler. Yapılan gizli oylamada oylar eşit olduğu için ikinci oylama yapıldı. İkinci oylama da eşitlik bozulmadı. Yapılan kura sonucunda Yüksel Meşebaşı ve İsmet Cebecioğlu encümen üyesi olarak belirlendi. Red oyu veren AK Partili Belediye Meclis Üyeleri hiçbir komisyonda görev alamadı.Belediye Meclisi, çıkan kanun gereğince resmi kurumların su fiyatlarında indirime gitti. İndirim de oy çokluğu ile kabul edildi.

Yenice Belediye Meclisinde yaşanan bu gelişmelerin ardından Başkan Zeki Çaylı’ya muhalif olarak görünen beş AK Partili Belediye Meclis üyesinin hiçbir komisyonda yer almayışına “ÇAYLI İHTİLAL YAPTI” diye konuşuluyor…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu
karabük haber