Karabük Haber Gazetesi

ÇAYLI İSTİFA MI EDİYOR?

Genel Merkezin “İstifa edin” talimatına rest çeken Ak Parti Yenice İlçe Teşkilatının görevden alınması durumunda Başkan Zeki Çaylı’nın istifa etme kararı aldığı ifade ediliyor. Suların son dönemde durulmadığı AK Parti Yenice İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkanı Zeki Çaylı ile Milletvekili Burhanettin Uysal arasında yaşanan gelişmelerin ardından AK Parti Bölge Koordinatörü Hacı Turan birkaç gün önce […]

ÇAYLI İSTİFA MI EDİYOR?
02 Eylül 2016 - 16:24 'de eklendi.

Genel Merkezin “İstifa edin” talimatına rest çeken Ak Parti Yenice İlçe Teşkilatının görevden alınması durumunda Başkan Zeki Çaylı’nın istifa etme kararı aldığı ifade ediliyor.

Suların son dönemde durulmadığı AK Parti Yenice İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkanı Zeki Çaylı ile Milletvekili Burhanettin Uysal arasında yaşanan gelişmelerin ardından AK Parti Bölge Koordinatörü Hacı Turan birkaç gün önce Karabük’e geldi ve Yenice İlçe Başkanının da davet edildiği İl Yönetimini topladı. Bölge koordinatörü Turan, yapılan il toplantısında birçok kişiyi dinledi ve raporunu düzenleyerek, parti genel merkezine verdi.
Bölge Koordinatörü Hacı Turan’ın raporundan sonra, Karabük İl Koordinatörü olan Giresun Milletvekili Ali Temur dün Karabük’e gelerek Yenice İlçe Başkanı Sabri Tom ile görüşerek Yenice İlçe Başkanı ve teşkilatının toplu olarak istifa etmesini istemiş, fakat “Biz istifa edecek bir şey yapmadık ve bu nedenle Yenice İlçe Teşkilatı olarak hiç birimiz istifa etmiyoruz. Bizi görevden alın ve Yenice halkına da neden görevden alındığımızı siz açıklayın.” cevabını almıştı.
Bütün bu gelişmelerden sonra Yenice İlçe Teşkilatlarının dün akşam ve bugün yapılan istişare toplantılarının ardından görevden alma durumunda topyekün partiden istifa etme kararı aldıkları ve Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın da alınan bu karar doğrultusunda kendisininde AK Parti’den istifa etme kararı aldığı kesin bir dille vurgulanmaya başlandı.
Diğer yandan ilçe teşkilatının pazar günü düzenleyeceği ve tüm ilçe halkının davet edildiği kahvaltılı programda Zeki Çaylı’nın istifa kararını açıklaması bekleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER