Karabük Haber Gazetesi

CEYLAN; BASINIMIZ HAİNLERİN KARŞISINDA DİMDİK DURDU

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, “Basın bu hainlerin karşısında dimdik durdu. Demokrasinin yanında çok önemli bir sınav verdi. Çok şükür ki basınımız da bu sınavdan başarıyla geçti” dedi. FETÖ darbe girişimine tepki göstermek amacıyla Karabük Kent Meydanı’nda toplanan vatandaşlara hitap eden Ceylan, 15 Temmuz’da milli iradeye […]

CEYLAN; BASINIMIZ HAİNLERİN KARŞISINDA DİMDİK DURDU
25 Temmuz 2016 - 9:46 'de eklendi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, “Basın bu hainlerin karşısında dimdik durdu. Demokrasinin yanında çok önemli bir sınav verdi. Çok şükür ki basınımız da bu sınavdan başarıyla geçti” dedi.
FETÖ darbe girişimine tepki göstermek amacıyla Karabük Kent Meydanı’nda toplanan vatandaşlara hitap eden Ceylan, 15 Temmuz’da milli iradeye sekte vurulmaya çalışıldığını, hainlerin darbe girişimini halkın sağduyusunun engellediğini söyledi. 15 Temmuz’un bundan sonra demokrasi bayramı olarak kutlanacağını ifade eden Ceylan, “Bu darbe girişimin ardından çıkartılacak çok dersler var. 15 Temmuz’da gösterilen kahramanlık destanı bizlere çok önemli sonuçlar doğurdu. Milletimiz, vatandaşımız 7’den 70’e kenetlendi. Hangi siyasi görüşten olursa olsun, hangi partiden hangi zihniyetten olursa olsun kenetlendi. Ülkesi için, istikbali, istiklali için milli iradesine, ülkesine sahip çıkmak adına kenetlendi. Hepsine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
Milli iradeye canı pahasına sahip çıkan güvenlik güçlerine de teşekkür eden Ceylan, “Birliktelik gösteren bütün siyasi partilere de teşekkür ediyoruz. Basın bu hainlerin karşısında dimdik durdu. Demokrasinin yanında çok önemli bir sınav verdi. Çok şükür ki basınımız da bu sınavdan başarıyla geçti. Onlara da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” sözlerine yer verdi.
Karabük Valisi Mehmet Aktaş, AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Eskipazar Belediye Başkanı Dursun Baş, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, sivil toplum örgütü başkanları da meydanda vatandaşlarla bir araya geldi.
İl Müftüsü Halil Bektaş’ın akşam ve yatsı namazlarını kıldırdığı meydanda, Kur’an-ı Kerim ve ilahiler okundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER