Karabük Haber Gazetesi

CEYLAN’A VEFA YEMEĞİ, ŞAHİN’E ELEŞTİRİ!

Karabük Haddeciler Derneğin tarafından Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan onuruna yemek verdi. Safranbolu’da düzenlenen yemeğe, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Garnizon Komutanı Albay Cihan Ulukaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, […]

CEYLAN’A VEFA YEMEĞİ, ŞAHİN’E ELEŞTİRİ!
29 Kasım 2016 - 15:28 'de eklendi.

Karabük Haddeciler Derneğin tarafından Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan onuruna yemek verdi.
Safranbolu’da düzenlenen yemeğe, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Garnizon Komutanı Albay Cihan Ulukaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AK Parti İl Başkcaprazanı Timurçin Saylar, Haddeciler Derneği Başkanı Nazım Çapraz ve Haddeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile bazı haddehane sahipleri katıldı.
Yemekte konuşan Haddeciler Derneği Başkanı Nazım Çapraz, haddecilerin sorunlarını dile getirerek, “
Karabük’te Demir Çelik fabrikaları kurulduğu günden bu yana sadece Karabük’e değil Türkiye’ye hizmet ediyor. Bugün Karabük’ü sıkıntıya sokacak karar alındığını duydum ve üzüldüm. İstanbul’da yer tutup KARDEMİR Genel Müdürlüğünün taşınacağı söyleniyor. Haddeciler bir araya gelip hem Karabük meselesini hem de kendi meselelerini bir türlü çözemiyor. Borç yapılanması yapılırken hükümet var, Mehmet Ali Şahin var. Ben şimdi gitsem, bunları söylesem; tabi Nazım Bey, haklısın diyecekler ve yine arkamdan devam edecekler. Ama Mehmet Ali Şahin bey yüzde 66 oyla bu milletin iradesi ile oraya geldi. Ona kafa tutacak, ona hayır diyecek bir kuruluş var mı? Bana söyleyebilir misiniz? Öyle basın sorduğu zaman kulak ardına atmayacak siyaset. Milli iradeyse bu, milli iradeye sahip çıktı bu millet. Milli iradeyi temsil edenler de milli iradeye sahip çıkanlara da siyaset sahip çıkmalı. Bakkal dükkanı yönetir gibi biz sanayimizi yönetiyoruz. Karabük’ten kurtulmak için büyükmek için kaçanlar hep büyüdü. Bizler burada kaldık. Biz burayla birlikte kendimizi büyütmemiz lazım. ” dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ise kendisi için onur verici bir yemek düzenlenmesinin duygulandırdığını söyleyerek, “ Nazım Çapraz abimizi kadirşinaslık göstererek beni duygulandırdı. Karabük’ün büyük sorunlarını geride bıraktık. Bunların en önemlisi KARDEMİR Fabrikalarının kapatılma sürecinde top yekun verilen bir mücadeleydi. O sıkıntılı dönemler geride kaldı ama daha da iyi noktalara gelemesi lazım. Rekabet gücünün artması lazım. Filyos limanı gecikmiş bir yatırımdı. Şimdi bütün gayretler sonucunda iki yıl süren ihale sürecinin ardından önümüzdeki ay Başbakanımızın katılımı ile temelini atacağız. Filyos limanı sadece KARDEMİR için değil bölgemiz için önem arz eden bir yatırım. 2000’li yıllarda birçok şeyi hayal ederken bugün hepsinin geride kaldığını görüyoruz. Kentimizi daha da geliştirmek için yerel yönetimlerle birlikte elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Birlik ve berberlik ruhu içinde bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi.

KARABÜK HADDECÝLER DERNEÐÝ CEYLAN’IN ONURUNA VEFA YEMEÐÝ VERDÝ

KARDEMİR’in kendileri için gözbebeği olduğunu da kaydeden Ceylan, “KARDEMİR Genel Müdürlüğünün İstanbul’a taşınması bizleri üzer ve çok büyük yanlış olur. Ben bunu tahmin bile etmiyorum. Orada sadece bir ofis şeklinde bir şey olabilir. Karabük halkı genel müdürlüğün gitmesine razı göstermez. KARDEMİR hepimizindir ve daha ileri gitmesi için elbirliği ile gayret edeceğiz. KARDEMİR’in ve sanayicilerimizin hangi konuları varsa emirlerindeyiz. KARDEMİR Karabük’e mal olmuş bir şirkettir. Dolayısıyla halkımızın ve sanayicimizin karalarına kulak vermek durumundadır” ifadelerinde bulundu.
Karabük Valisi Mehmet Aktaş ta, “ Bakan Yardımcımız uzun yıllar Karabük ve ülkeye hizmet etmiş çok önemli siyaset ve devlet adamımız. Bakan Yardımcımızın Karabük’e çok çok büyük kazanımları, emekleri ve hizmetleri var. Bundan sonrada devletimizin bana vereceği süre boyunc a kendisinin de desteğini alarak Karabük’e hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
Haddeciler Derneği Başkanı Nazım Çapraz’ın Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ın onuruna vermiş olduğu vefa yemeğinde, şehrin siyaset büyüğü ve devlet adamı Mehmet Ali Şahin’i eleştirmesinin ardından yine aynı masada oturan AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ın masayı terk etmesi gözlerden kaçmadı.

Diğer taraftan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ın onuruna verilen vefa yemeğinde Mehmet Ali Şahin’e yapılan eleştirilere nasıl bir tavır sergileyeceği de merak konusu…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • Gürsel yılmaz ;

  Sayın Çapraz öncelikle ne demek istediğini,hangi sorundan bahsettiğini daha açık söylemeli, aynı siyasi oluşumun içindeki iki kişiden biri için vefa yemeği verilirken, Karabük e yaptığı hizmetleri kimsenin inkar edemeyeceği kıymetli şahsiyetin aynı toplantıda eleştirilmesini manidar buluyorum doğrusu.Mademki böyle bir toplantı tertip ediyorsunuz Milletvekillerinide çağırsaydınız ve eleştirinizi öyle yapsaydınız.Birileri nifak tohumu ekiyor…

  29 Kasım 2016 23:21
 • Şahin Yaraşır ;

  Değerli Başkanım Sayın Nazım Çapraz, Vefa yemeğinin vefasızlıkla sonuçlanmaması hususunda sizin çok hassas bir siyaset üslubunuzun olduğunu bilmeyen yoktur. Bölgemizin ve ülkemizin emrinde hizmet üreten Devlet Adamımız Sayın Mehmet Ali Şahin’in varlığının tüm alanlardaki sorunların aşılmasında büyük bir faktördür. Siyaset üstü bir anlayışa sahiptir. Memleketimizin refah payının yükseltilmesinde de emekleri Sayın Mehmet Ali Şahin’e ve çalışma arkadaşlarına halkımız olarak en derin şükranlarımızı ve saygılarımızı sunmak isteriz.

  30 Kasım 2016 21:08