Karabük Haber Gazetesi

CHP’li Düzgün’ün Merdivenden Düşmesi Olayına Kınama

CHP TOKAT İL BAŞKANI DURSUN AYTAÇ, TBMM GENEL KURULU’NDA ÇIKAN ARBEDEDE CHP TOKAT MİLLETVEKİLİ ORHAN DÜZGÜN’ÜN MERDİVENLERDEN STENOGRAFLARIN OLDUĞU YERE DÜŞEREK YARALANDIĞI OLAYI KINADI.

CHP’li Düzgün’ün Merdivenden Düşmesi Olayına Kınama
20 Şubat 2015 - 16:00 'de eklendi.

CHP Tokat İl Başkanı Dursun Aytaç, TBMM Genel Kurulu’nda çıkan arbedede CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün’ün merdivenlerden stenografların olduğu yere düşerek yaralandığı olayı kınadı.

Parti binasında basın açıklaması yapan Aytaç, TBMM Genel Kurulu’nda İç Güvenlik Paketi görüşmeleri sırasında yaşanan gerginlik nedeni ile yaşanan olayı eleştirdi. Aytaç, yaşanan olayı kınadığını ifade ederek, “Başta CHP Tokat Milletvekilimiz Orhan Düzgün ve diğer vekillerimize haince yapılan fiziki saldırıyı kınıyor, yaralı milletvekillerimize acil şifalar diliyorum. Tüm gücümüzle arkalarındayız. Toplumun her kesiminde şiddet eylemleri artıyor. Şiddet bir zihniyet meselesidir. Bu Orta Çağ zihniyetinin son örneğini bu şekilde TBMM’de görmek utanç verici bir durum. Bu utancı bize yaşatanları tarih asla affetmeyecek” dedi.

Yaşanan olayda CHP’li Düzgün’ün sırt bölgesindeki iki kemiğinde kırık tespit edilerek korse takıldığını ifaden Aytaç, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

CHP Tokat İl Kadın Kolları Başkanı Zarife Gündoğdu ise hiçbir milletvekilini şiddet içerisinde görmek istemediklerini ifade ederek, yaşanan olayı kınadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber