Karabük Haber Gazetesi

ÇÜRÜYOR! KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL!

Yenişehir bölgesinde Kardemir’e ait Mühendisler Kulübü, Memurlar Kulübü, Havuzlu Bahçe ve yapıldığı tarihte Türkiye’nin sayılı sinemaları arasında yer alan Yenişehir Sineması çürümeye terk edilirken, Kardemir ise bu yönde yapılan haberlere kulak bile asmıyor. Bu nadide mekanlar göz göre göre çürürken, 20 yıl boyunca Vatan Hastaneler grubuna hizmet veren iki yıl önce kapatılan Vatan Hastanesi binası […]

ÇÜRÜYOR! KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL!
07 Şubat 2016 - 2:24 'de eklendi.

Yenişehir bölgesinde Kardemir’e ait Mühendisler Kulübü, Memurlar Kulübü, Havuzlu Bahçe ve yapıldığı tarihte Türkiye’nin sayılı sinemaları arasında yer alan Yenişehir Sineması çürümeye terk edilirken, Kardemir ise bu yönde yapılan haberlere kulak bile asmıyor.

Bu nadide mekanlar göz göre göre çürürken, 20 yıl boyunca Vatan Hastaneler grubuna hizmet veren iki yıl önce kapatılan Vatan Hastanesi binası da aynı kaderi paylaşıyor.

İki yıldır atıl bir şekilde bekleyen binanın akıbeti ne olacak bilinmezken, son olarak binaya Üniversitenin talip olduğu belirtilse de bu konuda henüz resmi bir girişim yok.

Karabük Üniversitesinin talebini Kardemir’e ilettiği, ama Kardemir’den konuya ilişkin net bir açıklama gelmediği edinilen bilgiler arasında.

SİNAMAYI ÖZEL İDARE İSTEMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi 4 yıl önce Karabük İl Özel İdaresi Yenişehir Sinemasının Kültür Merkezi ve diğer etkinlikler için kullanımı için Kardemir’e teklif götürmüş, hatta bakım ve onarım masrafları için o tarihte 500 bin TL ödenek ayırmış, Kardemir’le defalarca yapılan görüşmeler olumsuz sonuçlanmıştı.

Kardemir yönetimin bu katı tutumu o tarihte tepkilere neden olmuştu. Kardemir’in elindeki sosyal binalarla ilgili bu tavrı kamuoyunda şaşkınlıkla izlenirken tepkilere de neden oluyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER