Karabük Haber Gazetesi

DOĞAN; BOŞ ALAN KALMAYACAK!

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki yenilikler sürüyor. İki yıl önce hizmete açılan hastane sadece Karabük değil Bölgeye hizmet verirken, gerek personel, gerek cihazlar bakımından eksiklikler bir bir gideriliyor. Geçtiğimiz aylarda Hastane Acil Servisi ve hemodiyaliz Ünitesinde yapılan yeni düzenleme tamamlanırken, her iki serviste daha modern ortamda hizmet veriyor. Konuyla ilgili basın mensuplarına bilgi veren ve […]

DOĞAN; BOŞ ALAN KALMAYACAK!
29 Eylül 2016 - 10:36 'de eklendi.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki yenilikler sürüyor. İki yıl önce hizmete açılan hastane sadece Karabük değil Bölgeye hizmet verirken, gerek personel, gerek cihazlar bakımından eksiklikler bir bir gideriliyor.

Geçtiğimiz aylarda Hastane Acil Servisi ve hemodiyaliz Ünitesinde yapılan yeni düzenleme tamamlanırken, her iki serviste daha modern ortamda hizmet veriyor.

Konuyla ilgili basın mensuplarına bilgi veren ve yenilenen üniteleri gezdiren Başhekim Erkan Doğan, hizmet kalitesini artırmak, memnuniyeti en üst düzeye çıkartmak için çalıştıklarını söyledi.

İlk olarak hemodiyaliz ünitesinde gezildi. Burada konuşan Hemodiyaliz Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Burçak Kayhan, hemodiyaliz ünitesinin iddialı bir ünite olduğunu belirterek “ burada hastalarımızın tedavisi uzun sürdüğü için, hastaların sıkılmaması, daha iyi vakit geçirmeleri ve morallerini yüksek tutmak için bazı çalışmalar yaptık. Hastalar için fiziki ortamdan tutunda diğer tüm aktiviteler moral için önemli. Bizde bunu burada yapmaya çalışıyoruz. Diyaliz Ünitemiz Türkiye’de en iyi ünitelerden, en iddialı ünitelerden biri” dedi

Dahiliye Uzmanı Doç. DR. Nurhayat Özkan Sevencan ise, hastaların morallerini yüksek tutmak için her türlü imkanı sunmaya çalıştıklarını, bunun için var güzleriyle çalıştıklarını söyledi.

FURKAN’A KARABÜKSPOR FORMASI VE PLAYSTATİON

Diyaliz Ünitesinin en genç hastası 16 yaşındaki İsmail Furkan Özdemir, uzun süren tedavisi boyunca playstation oynuyor, televizyon seyrediyor. Futbol meraklısı olan Furkan’ın en büyük isteği ise Böbrek nakli ile eski sağlığına kavuşarak top koşturmak.

Fanatik Karabükspor taraftarı olan Furkan Özdemir’e Karabükspor en büyük desteği, Furkan’a bir forma hediye eden Karabükspor, Furkan’ın diğer ihtiyaçları ile de yakından ilgili.

Karabükspor’un ve Karabük Üniversitesinin en büyük destekçileri olduğunu kaydeden Hastane Başhekimi Erkan Doğan, desteklerinden ötürü teşekkür etti.

ACİLDE HER ŞEY SİSTEMATİK VE DAHA HIZLI

Yapılan yenileme acil ünitesi daha verimli hale getirilirken, tıpkı polikliniklerde olduğu gibi acil serviste de numaratör var. Hasta numara alıyor ve bekliyor. Acilde yeni kurulan Triaj bölümlerinde ise hastanın aciliyetine göre kırmızı alan, sarı alan ve yeşil alana yönlendiriliyor.

Acildeki değişiklikle ilgili bilgi aktaran Başhekim Erkan Doğan “ Acil serviste yapılan değişiklerle atık hastalara daha geniş alanda, daha adil ve hızlı hizmet veriliyor. Acil laboratuarını acile taşıdık. Hastaya damar yolu açıldıktan sonra alınan kan hızlı bir şekilde  laboratuarda bakılıyor. Acilde üç hekim görev yapıyor. Yeni yapılan bölümlerle acil servis daha işlevsel hale getirildi” dedi

Daha sonra acil sorumlusu Yardımcı Doç. Dr. Serap Biberoğlu bilgi verirken, son olarak tekrar söz alan Hastane başhekimi Doğan, Yoğun Bakım Ünitesinde yatak sayısının artırıldığını, yeni yoğun bakım ünitesi inşaatının devam ettiğini, ayrıca kış ayları ile birlikte artacak yoğunluk nedeni ile 20 yatak daha eklendiğini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER