Karabük Haber Gazetesi

Dumanlı Kentin Kaybolan Takımı

Acı verici bir durum. Şehrin takımı 1. Ligden de düştü.Kardemir Karbükspor’un küme düşeceğini herkes tahmin ediyordu ama 8 hafta kala hiç galibiyet alamadan küme düşmesi insanı daha da üzüyor. Tam 38 haftadır 3 puan alamadık. Daha geçen sene Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor’u canlı izliyorduk, 5 Ay sonra 2. Ligde oynayacağız. Geçmişi mazi diye hatırlayacağız. Ekonomik […]

Dumanlı Kentin Kaybolan Takımı
18 Mart 2019 - 10:00 'de eklendi.

Acı verici bir durum. Şehrin takımı 1. Ligden de düştü.Kardemir Karbükspor’un küme düşeceğini herkes tahmin ediyordu ama 8 hafta kala hiç galibiyet alamadan küme düşmesi insanı daha da üzüyor. Tam 38 haftadır 3 puan alamadık.

Daha geçen sene Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor’u canlı izliyorduk, 5 Ay sonra 2. Ligde oynayacağız. Geçmişi mazi diye hatırlayacağız.

Ekonomik darboğaz geçen sezon başında başladı ve süreç öyle hızlı ilerledi ki bir baktık 2 lig takımı olduk. Son1,5 Yılda Ziya Ünsal, Mehmet Aytekin, Sedat Namal ve 2 kez de Mehmet Yüksel’i kulüp başkanı olarak gördük. Yönetim kurulu üyeleri istifa edip yedekten gelenlerle yaklaşık 70 yönetici Kardemir Karabükspor’u kurtarmak için görev yaptı. Her transfer sezonu sonunda yöneticiler transfer tahtalarını açtıramayınca Olağanüstü genel kurula giderek görevi bıraktı. Kimileri zorla göreve getirildi, kimileri zorla görevi bıraktırıldı. Hiç kimse Kardemir Karabükspor’un kötü gidişini engelleyemedi.

Şehri yönetenler Karabükspor’un kaybolmasına mani olamayarak, sınıfta kaldılar. Zaman zaman sahiplenme noktasında umutlu dönemlerimiz de oldu bu Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin, Sedat Namal’ı başkan olmasını sağlayıp şehrin sahiperi tarafından ekonomik deglerasyon imzalayıp takımı kurtarma çabası başarısızlıkla sonuçlandığı gün Karabükspor’un fişinin çekildiği, kurtulamayıp Amatör’e kadar hızla ilerleyecek sürecin başladığı gündür.

Alt yapı oyuncularından kurulan Kardemir Karabükspor’un teknik direktörlüğünü 5 farklı hoca yaptı. Hiçbir hoca 3 puanla tanışamadı. Elindeki oyuncu kapasitesi yetersizse dünyanın en iyi hocasını da getirseniz skorları fazla değiştiremezsiniz. Yöneticiler, Hocalar değişiyor futbolcular aynı olunca skorlar değişmiyor. Futbolculara kızmıyorum, ama 1 galibiyet bile alamıyorsanız ne Süper lig, ne de 1. Lig takımlarından hiçbirinize transfer teklifi gelmez. Belki 1-2 oyuncu 1. Lig takımına gidebilir gitseler de kadroya giremezler. Bu futbolcular ayaklarına gelen vitrin şansını hiç iyi kullanamadılar.

Öyle ya da böyle yazacak konuşulacak çok şey var, zaman zaman bunları ben de diğer gazeteci meslektaşlarımız da dile getirmeye çalıştık, bunlar. Yöneticiler mahkemeler konusunda net açıklamalar yapamadı herkes davaların takipçisi olacağını söyledi, görevi bırakırken de Mahkemeye intikal etmiş konu ama bizde elimizdeki belgeleri Savcılığa verdikleri söyleyip gittiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber