Karabük Haber Gazetesi

Dünya Miras Kenti Safranbolu dünyanın en büyük turizm fuarında

Safranbolu ve Karabük TSO dünyanın en büyük turizm fuarı olan (ITB) Uluslararası Berlin Turizm Fuarında Safranbolu standı açtı. Almanya Başbakan’ı Angela Merkel’in katılımıyla 52. kez kapılarını açan fuarda kurulan Safranbolu standına Safranbolu ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odaları ev sahipliği yapıyor Safranbolu TSO Meclis Başkanı Ahmet Şahin, Türkiye’den aralarında Safranbolu’nun da yer aldığı Dünya Mirası […]

Dünya Miras Kenti Safranbolu dünyanın en büyük turizm fuarında
09 Mart 2018 - 22:55 'de eklendi.

Safranbolu ve Karabük TSO dünyanın en büyük turizm fuarı olan (ITB) Uluslararası Berlin Turizm Fuarında Safranbolu standı açtı.
Almanya Başbakan’ı Angela Merkel’in katılımıyla 52. kez kapılarını açan fuarda kurulan Safranbolu
standına Safranbolu ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odaları ev sahipliği yapıyor
Safranbolu TSO Meclis Başkanı Ahmet Şahin, Türkiye’den aralarında Safranbolu’nun da yer aldığı Dünya Mirası olmayı hak eden 17 değer ile gastronomi dalında ise Gaziantep’in, Berlin’de tüm dünyaya tanıtıldığını söyledi.
Şahin, “Türkiye’nin toplam 18 değerinin yer aldığı Berlin ITB Fuarı için bölgelerin tanıtımına yönelik filmler, katalog ve haritalar hazırlandı. 1994 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine giren ve şehir olarak bu listede yegane yer olan Safranbolu’muzun tarihi ve kültürel zenginliğini, doğal güzelliklerini tüm dünyaya göstermeliyiz. Berlin Turizm Fuarı da bunun için büyük bir fırsat. Berlin Turizm Fuarının hem Safranbolu’muz için hem ülkemiz için bol turist olarak geri dönüşünün olmasını bekliyoruz” dedi. Fuara Safranbolu TSO Meclis Başkanı Ahmet Şahin’in yanı sıra Safranbolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Koray Erikci, Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Urgancıoğlu Karabük TSO Meclis Başkanı Timurçin Saylar, Karabük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu