Karabük Haber Gazetesi

Elektrik ve Telefon Direkleri Görüntü Kirliliğine Neden Oluyor

Çerçiler Mahallesi’nde dar olan cadde ve sokakların elektrik-telefon direkleri ile daha da daraldığını söyleyen Çerçiler Mahallesi Muhtarı Halim Kaya; Köy iken 1969 yılında elektriğe, geçtiğimiz yılda doğalgaza kavuşan mahallemizde elektrik ve telefon telleri görüntü kirliliği yanı sıra tehlikede arz ediyor. Yeraltına alınmayan elektrik hatları büyük bir görüntü kirliliği oluşturuyor. Elektrik kabloları sarkmış durumda ve bazıları […]

Elektrik ve Telefon Direkleri Görüntü Kirliliğine Neden Oluyor
24 Ağustos 2016 - 12:14 'de eklendi.

Çerçiler Mahallesi’nde dar olan cadde ve sokakların elektrik-telefon direkleri ile daha da daraldığını söyleyen Çerçiler Mahallesi Muhtarı Halim Kaya; Köy iken 1969 yılında elektriğe, geçtiğimiz yılda doğalgaza kavuşan mahallemizde elektrik ve telefon telleri görüntü kirliliği yanı sıra tehlikede arz ediyor.

Yeraltına alınmayan elektrik hatları büyük bir görüntü kirliliği oluşturuyor. Elektrik kabloları sarkmış durumda ve bazıları da ağaç dalları arasında kaldığı için rüzgarlı havalarda elektrik arızalarına neden oluyor. Ağaç dallarının kesilmesi için Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş’ye yazılı ve sözlü başvurularım olduğu halde bugüne kadar sonuç alamadım. Türk Telekom’a ait telefon direkleriyle ilgili başvurularımda sonuçsuz kalmış durumda. Karabük Belediyesi tarafından mahallemizde yapımı devam eden Çerçiler SYM inşaatı tamamlanmak üzere. Çok güzel bir bina yapılıyor ancak,hemen önündeki elektrik ve telefon direkleri bu güzelliğe pranga vurmaktadır. Elektrik ve telefon kabloları yer altına yeraltına alındığında demir ve ağaç direkler kalkacak. Bu direklerin kalkmasıyla birlikte cadde ve sokaklarda bir genişleme meydana gelecek. Görüntü kirliliği ortadan kalkmış olacak. Yeraltına alınamıyorsa boyanması ile Mahallenin görüntüsü daha düzgün olacak. Böylelikle mahallemiz daha güzel bir görünüme kavuşacak.”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER