Karabük Haber Gazetesi

EMNİYET’TEN TERK EDİLMİŞ MEKANLARA BASKIN!

Karabük’te son iki yıldır uyuşturucu ile yapılan mücadelede büyük başarı yakalayan ve adeta uyuşturucu tacirlerinin korkulu rüyası olan Karabük Emniyet Müdürlüğü, bu yöndeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.   Her türlü ihbarı değerlendiren vatandaşların şikayetlerini dikkate alan Karabük Emniyet Müdürlüğü, dün bu yöndeki sosyal medya üzerinden paylaşılan bir ihbarı değerlendirerek, her zaman ki gibi duyarlılığını göstererek, olay […]

EMNİYET’TEN TERK EDİLMİŞ MEKANLARA BASKIN!
14 Temmuz 2016 - 19:01 'de eklendi.

Karabük’te son iki yıldır uyuşturucu ile yapılan mücadelede büyük başarı yakalayan ve adeta uyuşturucu tacirlerinin korkulu rüyası olan Karabük Emniyet Müdürlüğü, bu yöndeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

13692618_905023779620893_14 13669067_905023972954207_41

Her türlü ihbarı değerlendiren vatandaşların şikayetlerini dikkate alan Karabük Emniyet Müdürlüğü, dün bu yöndeki sosyal medya üzerinden paylaşılan bir ihbarı değerlendirerek, her zaman ki gibi duyarlılığını göstererek, olay mahalinde incelemede bulundu.

Kartaltepe mahallesinde terk edilmiş yıkık dökük evler ve bazı alanlarda incelemede bulunulurken, burada çok sayıda bali paketlerine rastlandığı gibi aynı alanların alkol alanlarında mekanı olduğu görüldü. Daha önce de Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri tarafından belirlenen ve sürekli takip edilen alanların tüm önlemlere rağmen halen kullanıldığı göründü. Bazı yıkık evler Emniyet Müdürlüğü tarafından metal saçlarla çakıldığı gözlenirken, tinercilerin bunları bile söktüğü hatta evlerin duvarlarını kırarak buralara girdikleri gözlendi.

338d9535-80bd-4cb0-90fc-65f Kartaltepe İlkokuluna yakın alanlardaki bu mekanlarla ilgili takiplerinin sürekli devam ettiğini belirten Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever “ Bizler tüm ekiplerimizle suç oranını en aza indirmek, özellikle uyuşturucu mücadele konusunda büyük bir savaş veriyoruz. Bali kullanımı son yıllarda arttı. Biz bunların 18 yaş altındaki gençlere satılmaması için gerekli tedbirlerimizi alacağız. Satışları kontrol altına alınması noktasında gerekli çalışmaları yapacağız. Vatandaşlarımıza da büyük görev düşüyor. Etraflarındaki olumsuz her şeyi bize aktarmalarını istiyoruz. 155 numaralı ihbar telefonumuzu arayarak her türlü ihbarlarını yapabilirler. Ad soyadı sormuyoruz, bu ihbarlar bizim için önem arz ediyor” dedi

6ff09791-bc2e-4ab1-a22a-195

Daha sonra Bayır mahalleye geçen ve burada esnafı dinleyen Tezsever’e en çok aktarılan konular arasında motor ve arabaların belirli saatlerde mahallelerde hız yapmaları, park sorunları oldu. Bayır mahalle sakinleri Gökalp caddesindeki trafik yoğunluğunu dile getirerek, cadde üzerine hız kesici, aynı zamanda mobese kamera istediler.

Son olarak Atatürk Mahallesine de geçen Tezsever, burada da muhtardan bilgi alarak gerekli talimatları verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER