Karabük Haber Gazetesi

Evine kaçak elektrik çeken vatandaş böyle yakalandı

Yıl Mahallesi’nde bir şahıs, elektrik direğindeki tellere attığı kabloyu evine çektiği sırada birbirine değen elektrik telleri kıvılcım çıkararak koptu. Yıl Mahallesi’nde bir şahsın evinin önünden geçen elektrik direğine elektrik kablosu attığını gören vatandaş, o anları cep telefonuna kaydetmeye başladı. Elektrik akımının bulunduğu tellerdeki kabloyu önce uzun bir sopa ile düzeltmeye çalışan şahıs, daha sonra kabloyu […]

Evine kaçak elektrik çeken vatandaş böyle yakalandı
06 Haziran 2016 - 17:13 'de eklendi.

  1. Yıl Mahallesi’nde bir şahıs, elektrik direğindeki tellere attığı kabloyu evine çektiği sırada birbirine değen elektrik telleri kıvılcım çıkararak koptu.
  2. Yıl Mahallesi’nde bir şahsın evinin önünden geçen elektrik direğine elektrik kablosu attığını gören vatandaş, o anları cep telefonuna kaydetmeye başladı. Elektrik akımının bulunduğu tellerdeki kabloyu önce uzun bir sopa ile düzeltmeye çalışan şahıs, daha sonra kabloyu evine kadar çekiyor. Elektrik tellerine attığı kabloyu fazla çekmesiyle birlikte elektrik direğindeki çıplak halde bulunan ve üzerinde akım olan teller birbirine değince kıvılcımlar çıkıyor. Bir süre sonra kabloların koparak yere düştüğü görülüyor. Kaçak elektrikte sıkça kullanılan yöntemlerden biri olan “kanca atma” yöntemi mi yoksa farklı bir yöntem mi denediği anlaşılamayan vatandaş, adeta faciadan dönüyor. Şahsın ne yapmaya çalıştığı konusunda akıllarda soru işareti oluşurken, yetkililerin konuyla ilgili nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu oldu.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER