Karabük Haber Gazetesi

GÜNEŞ GÖRMEMİŞ GERÇEKLERİ AÇIKLA!

Karabük İl Genel Meclis Başkanlığı seçiminde AK Parti Karabük İl Teşkilatının grup kararına rağmen partilisi mevcut İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım’ın karşısına aday olan ve muhalefetin oyu ile seçilen İl Genel Meclis Başkanı olan Ahmet Sözen tehditlerle dolu açıklamalarda bulundu. AK Parti’den ihracına kesin gözüyle bakılan Ahmet Sözen geçtiğimiz günlerde yazılı olarak bir basın […]

GÜNEŞ GÖRMEMİŞ GERÇEKLERİ AÇIKLA!
02 Mayıs 2016 - 18:54 'de eklendi.

Karabük İl Genel Meclis Başkanlığı seçiminde AK Parti Karabük İl Teşkilatının grup kararına rağmen partilisi mevcut İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım’ın karşısına aday olan ve muhalefetin oyu ile seçilen İl Genel Meclis Başkanı olan Ahmet Sözen tehditlerle dolu açıklamalarda bulundu.

AK Parti’den ihracına kesin gözüyle bakılan Ahmet Sözen geçtiğimiz günlerde yazılı olarak bir basın bildirisi yayınladı.

Sözen, yazılı olarak yaptığı basın bildirisinde AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ı hedef göstererek, “Bazı arkadaşlar kamuoyunu yanlış bilgilendiriyor ve yanlış beyanlar veriliyor. Bu beyanlar gün gelir ters döner” ifadelerini kullanmıştı.

Karabük AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ın grup kararı almadığını sadece sözlü ve taraf beyanları ile tavsiye kararı olduğunu söyleyen Sözen; “Hal böyleyken, benim aday olmam mevcut İl Genel meclis Başkanı adayını kabul etmemek ve olmayan grup kararına uymamak mıdır? 1 Nisan’da gerçekleştirilen seçim öncesi alınması gereken grup kararı neden önce 4 Nisan sonra 22 Nisan tarihinde alınmaya çalışıldı. Bu sorularında sorulması gerekli.” Sözlerine yer vermişti.

“HİÇ KİMSE GEREKÇESİZ KARARLARLA İHRAÇ EDEMEZ.”

MKYK tarafından istifası istenen ve bu görevi AK Parti İl Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Çelenli tarafından tebliğ edilen “İstifa Et” çağrısına bile kayıtsız kalan Sözen açıklamasında; “Ben bu göreve aday olurken, kimsenin emri ya da isteği doğrultusunda aday olmadım.”dedi ve “Bu nedenle ne görevimden istifa ederim, nede ihracı kabul ederim.” İfadelerine yer vermiş.

AK Parti’nin kurucularından, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın kullandığı ifadelere özenerek yaptığı açıklamanın içeriğinde; “UNUTULMAMALIDIR Kİ, YIKMAYA ÇALIŞTIĞINIZ ÇINARIN GÖLGESİNDE, GÜNEŞ GÖRMEMİŞ DAHA BİRÇOK HAKİKAT GÖLGELENİYOR” ifadeleri de yer alıyor.

İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen’in daha önce gazetecilere yapmış olduğu açıklamasında da;  30 Yılını siyasete adamış, siyasetinin her kademesinde yer almış, bakanlıklar yapmış ve meclis başkanlığı yapmış bir siyaset adamını “KANDIRILIYOR!” ibaresini kullanmıştı.

KAMUOYU MERAK EDİYOR

“Unutulmamalıdır ki yıkmaya çalıştığınız çınarın gölgesinde güneş görmemiş daha birçok hakikat gölgeleniyor” ifadelerine yer veren Ahmet Sözen, bu cümleler ile “Bildiğim bazı şeyler var, yoksa açıklarım” şeklinde tehdit mi ediyor?

Şimdi Karabük kamuoyu, Sözen’in en son yaptığı açıklama da adeta “Beni ihraç edemezsiniz” sözlerinin altında neler yattığını merak ederken, gölgede kalmış gerçeklerin de ne olduğunu aynı derecede merak ediyor.

AHMET SÖZEN SAVUNMA RAPORUNDA KİMİ SUÇLUYOR

AK Parti MYK Kararı gereği “istifa et” çağrısına “Hayır” cevabı veren ve ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, savunma raporunda, AK Parti Karabük İl Yönetiminde bulunanların Özel idarenin ihalelerinin %80’ini aldığını öne sürdüğü ifade ediliyor.

Sözen, raporunda ayrıca il yönetimini de ağır bir şekilde suçladığı iddiaları da siyasi kulislerde konuşulmaya başlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER