Karabük Haber Gazetesi

Hacı adayları dualarla uğurlandı

Karabük ve Safranbolu’dan Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek olan Hacı adayları dualarla uğurlandı. Karabük Kent meydanında 143, Safranbolu Misak-i Milli Demokrasi Meydanında ise 50 hacı adayı için uğurlama töreni yapıldı. Karabük’te düzenlenen hacı uğurlama törenine, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, AK Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Burhanettin Uysal, Belediye Başkanı Rafet Vergili, […]

Hacı adayları dualarla uğurlandı
31 Ağustos 2016 - 0:33 'de eklendi.

Karabük ve Safranbolu’dan Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek olan Hacı adayları dualarla uğurlandı.
Karabük Kent meydanında 143, Safranbolu Misak-i Milli Demokrasi Meydanında ise 50 hacı adayı için uğurlama töreni yapıldı.
Karabük’te düzenlenen hacı uğurlama törenine, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, AK Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Burhanettin Uysal, Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Müftüsü Halil Bektaş, AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, KARDEMİR A.Ş. Genel Müdürü Uğur Yılmaz ve hacı adayları ve yakınları katıldı.
Törende konuşan İl Müftüsü Halil Bektaş, hacı adaylarına tavsiyelerde bulunarak, kutsal topraklarda oraların bilinci ile hareket edilmesi gerektiğini anlattı.
Safranbolu’dan 50 hacı adayı uğurlandı
Safranbolu Misak-i Milli Demokrasi meydanında yapılılan hacı uğrulama programında konuşan ilçe Müftüsü Hasan Güneş, “Bu yıl Safranbolu’muzdan 50 vatandaşımız Hacca gitmeye hak kazandılar. Orada bulundukları süre zarfında Ayeti Kerime’de zikredildiği üzere oraya giderken azık alın. Azıkla gidin. Ama şunu da bilin ki azığın en hayırlı takva azığıdır. Yani Rabbimize karşı gelmekten sakınmak. Onun bize yapın dediği şeyleri yapıp yapmayın dediği şeylerden uzak durmak. Ben bu vesile ile hacca gidecek kardeşlerimize hayırlı yolculuklar diliyor hac görevlerini ifa ederek memleketlerine sağlık sıhhat içerisinde dönmelerini niyaz ediyorum” dedi.
Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ise yaptığı konuşmada, “Hacı adayları, inşallah en güzel şekilde hac vazifenizi yerine getirir ve sağlık sıhhat içerisinde geriye dönersiniz. Bizim sizlerden isteğimiz, Peygamber Efendimize selamlarımızı iletmeniz. Ülkemizin birliği beraberliği için dualar etmenizdir. Cenabı Hak şimdiden haccınızı mübarek eylesin” ifadesinde bulundu.
Karabük ve Safranbolu’da düzenlenen etkinlik sonrası hacı adayları dualarla uğurlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER