Karabük Haber Gazetesi

HAKKINI HELAL ET YİĞİDİM…

Şırnak merkeze bağlı Yenimahalle’de, polisleri taşıyan zırhlı servis aracına teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda şehit olan polis memuru Alican Öztürk için ilk olarak sabah 10.00’da Şırnak’ta tören yapıldı. Ardından Şehidimizin cenazesi uçakla Çaycuma’ya, buradan da karayolu ile Karabük’e getirildi. Şehidimizin cenazesi ilk olarak baba ocağına götürüldü. Baba ocağından helallik alınmasından sonra şehidimizin cenazesi Kent meydanına getirildi. […]

HAKKINI HELAL ET YİĞİDİM…
19 Ocak 2016 - 20:10 'de eklendi.

Şırnak merkeze bağlı Yenimahalle’de, polisleri taşıyan zırhlı servis aracına teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda şehit olan polis memuru Alican Öztürk için ilk olarak sabah 10.00’da Şırnak’ta tören yapıldı. Ardından Şehidimizin cenazesi uçakla Çaycuma’ya, buradan da karayolu ile Karabük’e getirildi. Şehidimizin cenazesi ilk olarak baba ocağına götürüldü. Baba ocağından helallik alınmasından sonra şehidimizin cenazesi Kent meydanına getirildi. Şehidimize uğurlamaya soğuğa rağmen binlerce vatandaş katıldı

02

Karabük şehidini gözyaşları ile tekbirlerle uğurladı. Kent meydanındaki törende gözyaşları sel olup aktı, binlerce vatandaş şehidini uğurlamak için Kent meydanına akın etti.

Şırnak merkeze bağlı Yenimahalle’de, polisleri taşıyan zırhlı servis aracına teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda şehit olan polis memuru Alican Öztürk için dün ilk olarak sabah 10.00’da Şırnak’ta tören yapıldı. Ardından Şehidimizin cenazesi uçakla Çaycuma’ya, buradan da karayolu ile Karabük’e getirildi. Şehidimizin cenazesi ilk olarak baba ocağına götürüldü. Baba ocağından helallik alınmasından sonra şehidimizin cenazesi Kent meydanına getirildi. Şehidimize uğurlamaya soğuğa rağmen binlerce vatandaş katıldı.

1

Kent meydanında yapılan törene Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, , Jandarma Kıdemli Albay Cihan Ulukaya, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ve Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Çevre ve Şehircilik Bakan yardımcısı Mehmet Ceylan, binlerce vatandaş katıldı.

Şehidimizin Kent meydanına gelmeden önce dualar okunurken, hep bir ağızdan tekbirler getirildi. Şehidimizin annesi Emine ve babası Ali Öztürk ve diğer aile bireyleri ayakta güçlükle dururken, şehit ailesini polis memurları teskin etmeye çalıştılar.

Cenaze namazını İl Müftüsü Halil Bektaş kıldırdı. Cenaze Namazının ardından edilen dualarla ve tekbirlerle Şehit Alican Öztürk son yolculuğuna uğurlandı. Şehidimiz Beşbinevler şehitliğinde dualarla defnedildi

Şehidimiz eğer yaşasaydı 21.1.2016 Perşembe günü doğum gününü kutlayacaktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • halit ;

    sehidim allah mekanini cennet nasip etsin .ali abimin basisagolsun.okadar zirhli arac var tehlikeli bolgede polislerimizi tasiyan araca bakin yaziklar olsun sizin gibi yoneticilere.

    20 Ocak 2016 21:01