Karabük Haber Gazetesi

HALI SAHA MÜHÜRLENMESİNE VALİLİK CEVAP VERDİ

Yenice Belediyesi tarafından Özal Mahallesine yapımı devam eden halı saha inşaatına Yenice Kaymakamı Muhammet Evlice tarafından mühürlenmesine tepki gösteren MHP İl Başkanı Dr.Adem Kar’ın gazetemize yapmış olduğu açıklamaya Karabük Valiliği yazılı bir açıklamayla cevap verdi. Karabük Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “İlimiz Yenice İlçesi Özal Mahallesinde bulunan mülkiyeti Maliye Hazinesine ait […]

HALI SAHA MÜHÜRLENMESİNE VALİLİK CEVAP VERDİ
13 Şubat 2019 - 16:15 'de eklendi.

Yenice Belediyesi tarafından Özal Mahallesine yapımı devam eden halı saha inşaatına Yenice Kaymakamı Muhammet Evlice tarafından mühürlenmesine tepki gösteren MHP İl Başkanı Dr.Adem Kar’ın gazetemize yapmış olduğu açıklamaya Karabük Valiliği yazılı bir açıklamayla cevap verdi.

Karabük Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“İlimiz Yenice İlçesi Özal Mahallesinde bulunan mülkiyeti Maliye Hazinesine ait 644 ada 1 parsel nolu 2.520,56 m2 yüzölçümlü taşınmaz, İlçemiz Bağbaşı Köyünde 1979 yılında meydana gelen heyelan afeti nedeniyle, 7269 sayılı Kanun kapsamında afetzedelere konut yapılmak amacıyla kamulaştırılarak, Maliye Hazinesi adına tescil edilmiştir. Taşınmaz halen Afet ve Acil Yönetim Başkanlığı adına tahsislidir.

Hazinenin Özel Mülkiyetindeki ve Devletin Hüküm ve Tasarrufu Altındaki taşınmazların, kamu idareleri için gerekli olanlarının, mülkiyeti Hazine’de kalmak kaydıyla yasal düzenlemeler doğrultusunda ihtiyaç sahibi kamu idaresinin kullanımına verilmesi tahsis işlemidir. İdarelerin, mülkiyeti Maliye Hazinesine ait taşınmazları tahsis işlemi olmadan kullanmaları mümkün değildir.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bu taşınmazın tahsisinin talep edilmesi üzerine, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığından tahsise muvafakat edilip edilmediği sorulmuş, ilgili İdare taşınmazın tahsisinin kurumlarında kalması gerektiğini 28/05/2018 tarih ve 622.02-E.82220 sayılı yazı ile bildirmiştir.

Yenice Belediye Başkanlığı, başka bir kuruma tahsisli arsa üzerine kaçak olarak inşai faaliyete başladığı tespit edilerek 29.11.2018 tarihinde işgalin sonlandırılması istenmiştir, ancak Belediye tarafından çalışmalarının devam ettiği görüldüğünden faaliyet durdurularak mühürlenmiştir.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yenice ilçesi Özal Mahallesinde bir halı saha yapımı ile ilgili planlama yapmış ve ödenek tahsis ettirmiştir. Mevcut arsa veya bölgede başka bir arsa temini için çalışmalar devam etmektedir. Arsa tedarik edildiğinde bölgeye halı saha yapımı gerçekleştirilecektir

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu
karabük haber