Karabük Haber Gazetesi

HASAN YILDIRIM SUSKUN!

Nisan ayı başında yapılan İl Genel Meclisi toplantısında ikinci kez Meclis Başkanlığı seçilmesine kesin gözüyle bakılan Hasan Yıldırım’ın yerine Ahmet Sözen’in İl Genel Meclisi Başkanlığına seçilmesinin yankıları halen sürerken, Hasan Yıldırım sessizde kaldı

HASAN YILDIRIM SUSKUN!
16 Nisan 2016 - 19:07 'de eklendi.

              İl Genel Meclisi eski Başkanı Hasan Yıldırım suskunluğunu koruyor. Nisan ayı başında yapılan İl Genel Meclisi toplantısında alınan gurup kararı gereği Hasan Yıldırım’ın tekrar İl Genel Meclisi Başkanlığına seçilmesine kesin gözüyle bakılırken, toplantıdan çıkan sonuç herkesi şaşırttı.

              Grup kararına aykırı davranış Ak parti Teşkilatında deprem etkisi yaratırken, olay Ak Parti Mehmet Ali Şahin tarafından “Seçilen arkadaşlar bizim grubumuza mensup bir İl Genel Meclisi üyemizdir. Grup kararına uyulmasını tabi ki arzu ederdik. Ama bir seçim yapılmış. Bunu parti organlarımız değerlendireceklerdir. Bizim için önemli olan ‘şunun veya bunun’ meclis başkanı seçilmesi değil. İl Genel Meclisi, Özel İdare kanalıyla  Karabük‘e, köylere, kırsal kesimlere getirilecek hizmetlerin en iyi şekilde yerine getirilmesidir, bizim önceliğimiz budur.” diye yorumlanırken, Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, ise Genel Merkezle gerekli görüşmelerini yaptıklarını, konuya ilişkin gerekli bilgileri genel merkeze aktardıklarını belirterek “Türkiye’de aynı şekilde de bazı illerde de oldu. AK parti hareketi her zaman teşkilatı ve kademeleri ile dimdik ayakta duru ve sorunları çözeriz. Burada sorun görmüyoruz. Amacımız il, ilçe ve köylerimize hizmet etmek. İl Genel Meclisinin içerisinde huzur olmasını istiyoruz. Huzur olursa hizmetler hızlı yürür. Huzur olması için gereken şeyleri oturup konuşup yetkili mercilerle karar vereceğiz. Amaç Karabük’e ilçelerine ve köylerine hizmet etmektir” demişti.

Tüm bu açıklamaların ardından konuşan yeni Başkan Ahmet Sözen ise “ “İl başkanımızın söylediği gibi partimiz kurul ve kurallara göre hareket eder. Ama partimizin bir tüzüğü vardır. Hiç kimse ben parti tüzüğünü tanımam, ben böyle uygun görüyorum, canım böyle istiyor diyemez. Grup kararının partimizin tüzüğüne göre nasıl alınacağı bellidir. Bu konuda kimse keyfi davranamaz, taraf olamaz, ötekileştirilemez. Siyaset ve devlet büyüğümüz Mehmet Ali Şahin beye bile grup kararı alındığına dair yanlış beyanlar veriliyor. Partime olan sadakatimden dolayı susuyorum. Grup kararını, grup kararı aldık diyenlere tekrar sorun. Sonuç olarak sandıkta tecelli eden iradeye saygı bekliyoruz. Bizim amacımız hizmet etmek. Bu anlamda, Karabük başta olmak üzere ilçe köylerimize kaliteli hizmeti getirme adına da görevimizin başındayız” diye açıklama yapmıştı.

Yıldırım, İl Genel meclisi seçimlerinin olduğu gün koltuğunu Sözen’e teslim ettikten sonra hızlı bir şekilde toplantı salonunu terk etmişti.

Tüm bu açıklamalar sonrasında konunun asıl muhatabı Hasan Yıldırım ise suskunluğunu sürdürüyor. Yıldırım’ın konuya ilişkin açıklama yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER