Karabük Haber Gazetesi

İkinci yardım TIR´ı da dualarla yola çıktı

Safranbolu Belediyesi bünyesindeki Hayır Çarşısı ve Yağmur Derneği tarafından Bayır Bucak Türkmenlerine toplanan yardım TIR’larının ikincisi de yola çıktı. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen kampanya sonucunda un, buzdolabı, teneke yağ, bulgur, adet bebek maması, paket bebek bisküvisi, kıyafetler, deterjan ve yataklardan oluşan yardımlar yola çıkmış ve Bayır Bucak Türkmenlerine ulaştırılmıştı. Bugün ise yardım TIR’larının ikincisi hayırsever vatandaşların […]

İkinci yardım TIR´ı da dualarla yola çıktı
01 Temmuz 2016 - 22:43 'de eklendi.

Safranbolu Belediyesi bünyesindeki Hayır Çarşısı ve Yağmur Derneği tarafından Bayır Bucak Türkmenlerine toplanan yardım TIR’larının ikincisi de yola çıktı.
Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen kampanya sonucunda un, buzdolabı, teneke yağ, bulgur, adet bebek maması, paket bebek bisküvisi, kıyafetler, deterjan ve yataklardan oluşan yardımlar yola çıkmış ve Bayır Bucak Türkmenlerine ulaştırılmıştı. Bugün ise yardım TIR’larının ikincisi hayırsever vatandaşların katkılarıyla gönderilmeye hazır hale gelirken düzenlenen törenle dualar eşliğinde yola çıktı.
Törene, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ve Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy´un yanı sıra, Karabük il Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İlçe Müftüsü Hasan Güneş, kamu kurum ve kuruluşlarının Müdürü ve daire amirleri ile vatandaşlarda katıldı.
Yapılan duaların ardından kısa bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, “Geçen haftada da bir tır göndermiş idik. Ramazan ayındaki kampanyanın ayrı bir başlığı var. O da ´Bebekler Oruç Tutamaz´ kampanyası. Bebek maması, bebek yiyecekleri ve giyecekleri ağırlıkta olan bir kampanya. İhtiyaç oldukça yapmaya devam edeceğiz. Bu yardımlar, Şanlıurfa yardım gönüllüleri Derneği tarafından tahsis edilen bu Tır ile hem Urfa´daki hem Bayır Bucaktaki Türkmen kardeşlerimize gönderiliyor. Ben emeği geçenlerden, duyarlı halkımızdan Allah Razı Olsun diyorum” dedi.
Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ise, “Safranbolu Belediyemize ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah kabul eylesin. İnşallah ihtiyaç sahiplerine en kısa sürede ulaşır” şeklinde konuştu.
Yardım Tır´ı konuşmaların ardından dualar eşliğinde yola çıktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER