Karabük Haber Gazetesi

İL GENEL MECLİSİNDE SÜRPRİZ DEĞİŞİM!

Karabük İl Genel Meclisi Başkanlık seçimi bu gün yapıldı. Meclis Başkanı Hasan Yıldırım’ın tekrar seçileceğine kesin gözü ile bakılırken, Ahmet Sözen büyük bir sürpriz yaparak yeni il genel meclis başkanlığına bir oy farkla seçildi. Karabük İl Özel İdare Toplantı salonunda gerçekleştirilen meclis başkanlığı seçiminde 7 Oy eski meclis başkanı Hasan Yıldırım alırken, 8 oy ise […]

İL GENEL MECLİSİNDE SÜRPRİZ DEĞİŞİM!
01 Nisan 2016 - 15:23 'de eklendi.

Karabük İl Genel Meclisi Başkanlık seçimi bu gün yapıldı.

Meclis Başkanı Hasan Yıldırım’ın tekrar seçileceğine kesin gözü ile bakılırken, Ahmet Sözen büyük bir sürpriz yaparak yeni il genel meclis başkanlığına bir oy farkla seçildi.

Karabük İl Özel İdare Toplantı salonunda gerçekleştirilen meclis başkanlığı seçiminde 7 Oy eski meclis başkanı Hasan Yıldırım alırken, 8 oy ise Ahmet Sözen aldı. Bir oy boş çıktı ve bir oy da geçersiz sayıldı.

17 Meclis üyesinin oy kullandığı seçimde, 13 AK Partili, 3 MHP ve bir de CHP Meclis üyesi oylamaya katıldı.

Çıkan seçim sonucu AK Parti teşkilatında da adeta soğuk bir duş etkisi yaptı. İl Başkanlığının Hasan Yıldırım’ın tekrar seçilmesi için grup kararı aldığı belirtilirken, partinin bu kararına meclis üyelerinin uymadığı da dikkatlerden kaçmadı.

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ın İl Genel Meclis Başkanlığı seçiminde yaşanan bu sürpriz gelişme sonrası nasıl bir tavır sergileyeceği merak ediliyor.

al

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER