Karabük Haber Gazetesi

İŞTE KARABÜKSPOR’UN KURTULUŞ REÇETESİ…!

Karabükspor’da 13 Kasım tarihi itibariyle yapılması gereken olağanüstü genel kurul çoğunluk sağlamaması gerekçesiyle 20 Kasım’a ertelendi. Karabükspor’da kulüp ceosu Hakan Ayvaz kulübün içinde bulunduğu mali krize istinaden Kardemir yönetim kuruluna yazdığı rapor kamuoyuna bomba gibi düştü. Ayvaz; “Kulüpte yanlış yönetimin bütün modelleri sergilenmiştir, ancak her şeye rağmen geç değildir” dedi.   KARDEMİR Karabükspor uzun süredir […]

İŞTE KARABÜKSPOR’UN KURTULUŞ REÇETESİ…!
14 Kasım 2017 - 16:36 'de eklendi.

Karabükspor’da 13 Kasım tarihi itibariyle yapılması gereken olağanüstü genel kurul çoğunluk sağlamaması gerekçesiyle 20 Kasım’a ertelendi.

Karabükspor’da kulüp ceosu Hakan Ayvaz kulübün içinde bulunduğu mali krize istinaden Kardemir yönetim kuruluna yazdığı rapor kamuoyuna bomba gibi düştü. Ayvaz; “Kulüpte yanlış yönetimin bütün modelleri sergilenmiştir, ancak her şeye rağmen geç değildir” dedi.

 

KARDEMİR Karabükspor uzun süredir konuşulan mali sıkıntıların sonucunda olağanüstü kongreye giderken, tüm gözler yarın yapılacak olan ve aynı zamanda KARDEMİR’in yeni Yönetim Kurulu Başkanının da seçileceği Yönetim Kurulu Toplantısına çevrildi.

KARDEMİR Karabükspor açısından da hayati önem taşıyan Yönetim Kurulu Toplantısına bir gün kala, kulüp ceosu Hakan Ayvaz yönetime hitaben bir rapor yazdı ve 30 Mayıs 2018 tarihine kadar ödenmesi gereken yaklaşık 110 milyon için bir reçete sundu.

Peki, ceo Ayvaz raporunda nelere yer verdi?

KARDEMİR Yönetim Kurulu tarafından 2017 yılı için belirlenen bağış rakamı olan ve şu ana kadar kullanılmayan 6 milyon Karabükspor’a aktarılsın.

KARDEMİR ile Karabükspor arasında devam eden 4 yıllık sponsorluk anlaşmasını kapsamayan 2017-18 sezonu da bu paket kapsamına alınsın ve bu yıl için 15 milyon ödensin. Bu iki kalemden elde edilecek kaynak ile futbolcuların gecikmiş ve acilen ödenmesi gereken paraları ödensin.

2018-2021- dönemini kapsayan, yıllık 8 milyonluk sponsorluk ücreti 15 milyona çıkartılsın ve KARDEMİR, bu dört yıl için ödediği 32 milyona ilaveten 28 milyon daha ödesin. Bunu da teminat mektubu olarak versin.

KARDEMİR ile Karabükspor arasında 2026’ya kadar sürecek 50 milyonluk yeni bir sponsorluk anlaşması daha yapılsın ve bu da teminat mektubu olarak verilsin.

Kardemir Karabükspor Ceosu Hakan Ayvaz’ın kurtuluş reçetesi işte bu şekilde. Ceoya göre kulübün bu duruma gelmesinde en büyük etken ise kötü yönetim. Hakan Ayvaz yazdığı raporda; “Bu kulüpte kötü yönetimin tüm örnekleri sergilenmiş ve bu noktaya gelinmiştir, KARDEMİR yönetimi kulübü kurtarsa bile bu saatten sonra asla kendi haline bırakmamalı ve bizzat belirleyeceği başkan ve yönetim aracılığıyla kontrol altında tutmalı” ifadelerine yer verdi.

Bakalım KARDEMİR’in yeni yönetim Ayvaz’ın bu raporunu ne kadar dikkate alacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Karabük Kız Yurdu