Karabük Haber Gazetesi

İSTİFALARIN ARKASI VAR MI?

Geçtiğimiz ay KARDEMİR’in bağımsız yönetim kurulu üyesi Bekir Eren’in istifasının ardından boşalan yönetim kurulu üyeliğine 23. Dönem AK Parti Karabük Millevekili Osman Kahveci atanmıştı. Bugün sabah saatlerinde Kamu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada “Şirketimiz yönetim kurulu üyesi Sn. Cavit YÜCEL, 07.04.2016 tarihi itibariyle yönetim kurulu üyeliği görevinden istifa etmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi. Kardemir yönetimi içerisinde […]

İSTİFALARIN ARKASI VAR MI?
08 Nisan 2016 - 15:15 'de eklendi.

Geçtiğimiz ay KARDEMİR’in bağımsız yönetim kurulu üyesi Bekir Eren’in istifasının ardından boşalan yönetim kurulu üyeliğine 23. Dönem AK Parti Karabük Millevekili Osman Kahveci atanmıştı.

Bugün sabah saatlerinde Kamu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada “Şirketimiz yönetim kurulu üyesi Sn. Cavit YÜCEL, 07.04.2016 tarihi itibariyle yönetim kurulu üyeliği görevinden istifa etmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

Kardemir yönetimi içerisinde en çok hisseye sahip olan Yücel ailesinin şok istifa kararının ardından diğer ortaklar Güleç ve Yolbulan ailelerinin ne gibi tutum sergileyeceği merak konusu oldu

AK Parti Hükümeti 2002 yılında KARDEMİR’in 90 Milyon Dolar borcunu silmesi ile yönetimin elini daha da güçlendirmişti. Aradan geçen 13 yıllık sürede KARDEMİR’in borcunun 750 Milyon Dolar’a çıkması, 90 Milyon Dolar borcu silen Hükümet üyelerinin dikkatini çekmiş ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Sanayi Bakanı Fikri Işık KARDEMİR yönetimini eleştirmişlerdi.

KARDEMİR ile Siyasi İktidar arasındaki bu gerginlik bazı sermaye gruplarının da iştahını kabartmış durumda.

BİLANÇODA OYNAMA MI VAR?

Kardemir yönetiminin 2015 yılı 3. çeyrekte 211 Milyon 61 Bin 383 Lira zarar açıklamasından hemen sonra da 100 Milyon Lira değerinde tahvil ihracı yapıp borçlanmanın ardından, 2015 yılı sonu itibariyle 21 Milyon 335 Bin 53 Lira açıklaması kamuoyu tarafından bu kadar kısa sürede bu borcu ne ara ödendi şeklinde bilançolarda oynama mı var sorularını gündeme getirmişti.

TİCARET MÜSAADESİ!

Bu istifaların ardından KARDEMİR Yönetim Kurulu üyelerinin 2011 – 2013 – 2014 yıllarının genel kurullarındaki TİCARET MÜSAADELERİNİN İPTALİNDE sona mı gelindi sorusunu gündeme getiriyor.

2011 Yılında TİCARET MÜSAADELERİNİN 11.HUKUK DAİRESİ’nin KARAR DÜZELTME ORGANI tarafından iptal edilmesi ile KARABÜK ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ karara uymuş ve Yönetim Kurulu Üyelerinin 2011-2013-2014 yıllarındaki TİCARET MÜSAADELERİNİN TAMAMINI İPTAL ETMİŞ, Dosyayı 11.hukuk dairesine göndermişti.

DOSYANIN ONANIP GELMESİ DURUMUNDA 14 Nisan’da yapılacak olan Mali Genel Kurulda Ticaret Müsaadesi Kararının oylamaya çıkarılıp çıkarılmayacağı da ayrıca merak konusu…

İSTİFALARIN ARKASI VAR MI?

14 Nisan günü yapılacak olan Olağan Genel Kurul öncesinde yönetim içerisinde en büyük hissedarı olan Cavit Yücel’in istifa kararı “Başka İstifalar da var mı?” sorusunu akla getiriyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER