Karabük Haber Gazetesi

KAHVECİ; İŞE GİRENLERİN HEPSİ KARABÜK’ÜN ÇOCUĞU

Geçtiğimiz haftalarda KARDEMİR’de yapılan yaklaşık 100 kişilik işçi alımı ile ilgili kamuoyunda hakkında çıkan haberlerle ilgili gazetemize bilgi veren KARDEMİR Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Osman Kahveci  “ASILSIZ” olduğunu ifade etti. MÜLAKATLAR BENİM DÖNEMİMDE OLMADI KARDEMİR’e yapılan işçi alım kararının Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olmadan önce karar verildiğini ve hatta mülakatlarında bu dönemde yapıldığını söyleyen Osman […]

KAHVECİ; İŞE GİRENLERİN HEPSİ KARABÜK’ÜN ÇOCUĞU
22 Eylül 2018 - 16:54 'de eklendi.

Geçtiğimiz haftalarda KARDEMİR’de yapılan yaklaşık 100 kişilik işçi alımı ile ilgili kamuoyunda hakkında çıkan haberlerle ilgili gazetemize bilgi veren KARDEMİR Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Osman Kahveci  “ASILSIZ” olduğunu ifade etti.

MÜLAKATLAR BENİM DÖNEMİMDE OLMADI

KARDEMİR’e yapılan işçi alım kararının Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olmadan önce karar verildiğini ve hatta mülakatlarında bu dönemde yapıldığını söyleyen Osman Kahveci; “ KARDEMİR’e yapılan işçi alımları 24 Haziran’dan önce karar verilmiş ve bu dönemde de mülakatları yapılmış durumdaydı. Ben göreve geldikten sonra Yönetim Kurulunda bu konu ile ilgilenmem istendi ve bende bu konu üzerinde Genel Müdürümüz ve diğer müdür arkadaşlarla birlikte fikir alışverişimiz oldu. Yetkili müdürlerimizden aldığım bilgiler doğrultusunda da adaletli bir alım olduğu kanaatindeyim. Çünkü burada bir sistem var ve bu sistem doğrultusunda hangi birime ne kadar işçi alınacak, kriterleri nelerdir, iş bilgisi ve becerisi doğrultusunda alımlar yapılıyor ve bu da doğru bir sistemdir. Ayrıca işe girecek isimlerin belirlenmesi noktasında da hiç kimsenin tesiri altında kalmadan yok onun adamıymış, yok bunun adamışmış gibi bir tasarruf uygulanmadan alımlar gerçekleşmiştir. İşe alınanların ne isimlerini bilirim ne de bu listeyi gördüm.“dedi.

MHP İSİM VERMEDİ

KARDEMİR’e yapılan işçi alımları konusunda AK Parti şu kadar isim alındı, MHP’den bu kadar isim alındı diye kamuoyunda algı yaratıldığını söyleyen deneyimli siyasetçi Osman Kahveci ; “Burada önemli olan tek şey KARDEMİR’e işe alınan kardeşlerimizin KARABÜK’lü olmasıdır ve bizim içinde önemli olan budur. Siyasi iradenin vermiş olduğu isimler vardır mutlaka ama bunun haricinde içerden ve dışarıdan verilen isimlerde vardı. Diğer taraftan MHP kanadından 60 isim verilmiş de 50 isim alınmış gibi bir algı yaratıldı. Bunun aslı yoktur. MHP kanadından alımlar noktasında isim verilmediğini dahi söyleyebilirim. Ama önemli olan üzerine basa basa söylüyorum. İşe alımlarda Karabüklü kardeşlerimiz değerlendirilmesi benim için çok önemlidir.”dedi.

ADAY DEĞİLİM

Son günlerde kendisi hakkında yıpratıcı haberler yapıldığını ve yaptırıldığını söyleyen Kahveci; “Ben siyaset hayatımı noktaladım. Şayet siyasete devam etmek isteseydim aday olmam istendiği halde 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olmadım. Şimdi de önümüzde yerel seçimler var ve yine aday olmayacağım. Ben bundan sonraki hayatımda ömrüm oldukça memleketime nasıl faydalı olabilirim, hemşehrilerimize nasıl yardımcı olabilirim düşüncesindeyim. Beni aday olacak diye kimse telaşe kapılmasın.”dedi.

AK PARTİ BEKLİYOR

Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi Osman Kahveci KARDEMİR’de işçi alımları konusunda her ne kadar tasarruf uygulamadığını kaydetse de KARDEMİR A.Ş. Yönetimi işçi alımları konusunda tam yetkili kıldığı iki dönem AK Parti milletvekilliği yapan Osman Kahveci önümüzdeki günlerde beklenti haline gelen işçi alımları konusunda nasıl bir tasarruf uygulayacağı AK Parti kanadında merakla bekleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
karabük haber